WikiGap 2023: У “Вікіпедії” триває марафон з написання статей про жінок

Із 6 по 26 березня в українській “Вікіпедії” триває щорічний марафон WikiGap, присвячений написанню й покращенню статей про жінок. Усі охочі можуть долучитися й допомогти поширити якомога більше знань про видатних жінок в онлайновій енциклопедії.

Український мовний розділ “Вікіпедії” налічує майже 250 тисяч статей про людей, але лише 45 тисяч із них – близько 18% – про жінок. У англомовній версії енциклопедії цей показник не набагато кращий – 19,5% статей про жінок з усіх біографічних.

“Кампанія WikiGap проходить, аби долати цей дисбаланс, покращуючи представлення жінок у “Вікіпедії” та підкреслюючи досягнення видатних жінок – науковиць, державних діячок, захисниць України та інших”, – наголосили у “Вікіпедії”.

Найбільшу онлайнову енциклопедію наповнюють волонтери та волонтерки, тож до кампанії можуть долучитися усі охочі. Для цього потрібно в період із 6 до 26 березня створити чи поліпшити принаймні одну статтю про видатну жінку в українськомовному розділі.

WikiGap є міжнародною кампанією. Уперше вона пройшла у березні 2018 року з ініціативи Міністерства закордонних справ Швеції та некомерційної організації “Вікімедіа Швеція”.

Організатори підготували перелік імен представниць різних сфер та епох, статті про яких потребують покращення або ще не створені. Обрати варіанти з переліку чи запропонувати власні можна на сторінці акції у “Вікіпедії”. Активні учасники та учасниці акції отримають сувеніри від організаторів, а автори та авторки найбільш якісних статей – цінні подарунки.

WikiGap в Україні спільно організовують ГО “Вікімедіа Україна”, Посольство Швеції в Україні, Національний Демократичний Інститут (НДІ) та UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні.

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: