UNFPA Україна представив Рейтинг компаній, дружніх до родин на V Українському Жіночому Конгресі

16 вересня 2021 року, Київ, на V Українському Жіночому Конгресі UNFPA Україна спільно з Центром “Корпоративний розвиток соціальної відповідальності” представили ключові знахідки рейтингу “Компанії, дружні до родин”, а також обговорили кращі практики, що вже були запроваджені в українських компаніях. Згідно попередніх даних серед лідерів такі компанії, як Nota Group, Водафон Україна, METRO Cash & Carry, Intellias. Метою рейтингу було відзначити компанії, які цінують сім’ї, та сприяти поширенню їхніх практик. Рейтинг був проведений в рамках проєкту “Трамплін до рівності”, який реалізує Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні, UNFPA за фінансової підтримки Швеції та за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Пандемія COVID-19 змусила компанії і людей працювати дистанційно. Велика навантаженість і вдома, і на роботі, вплинула на ментальне і фізичне здоров’я людей. Ця ситуація сприяла тому, що організації і компанії глобально почали шукати нові форми підтримки балансу між роботою та сім’єю для своїх співробітників/-ць. Народна депутатка Марина Бардіна під час свого виступу зазначила, що “дотримання балансу між професійними та сімейними обов’язками стало пріоритетом також і для державної політики. Так, цього року був прийнятий закон про “декретні відпустки для чоловіків”. Такі законодавчі зміни є важливими не лише в контексті забезпечення рівних прав та можливостей жінок, а й в контексті демографічних викликів, з якими стикається Україна”.

Шведська модель декретних відпусток полягає у тому, щоб заохотити татів доглядати за дітьми на рівних із матір’ю. Згідно з шведським законодавством, мама не може самостійно використати 100% часу декретної відпустки, тато обов’язково повинен бути залученим до цього процесу. Але пандемія COVID-19 змінила реалії та більше вплинула на жінок, аніж на чоловіків саме через непропорційне розподілення відповідальності щодо сімейних і домашніх обов’язків. Кризова ситуація посилює нерівність”, зазначив Тобіас Тиберг, Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні.

Пандемія COVID-19 кардинально змінила уявлення про робоче місце. Ми раді, що і український уряд, і корпоративний сектор реагує на ці виклики та вносить зміни до своїх політик, щоб забезпечити рівні можливості для чоловіків та жінок. Протягом наступних кількох років UNFPA Україна буде працювати з корпоративним сектором для оцінки, розробки та впровадження пілотних гендерночутливих та дружніх до родин програм. Такий крок є правильним не лише з точки зору соціальної політики та забезпечення прав людини, це також допоможе бізнесу залучати, утримувати працівників та сприяти підвищенню продуктивності праці”, зазначив Хайме Надаль, Голова Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, UNFPA.

Тетяна Стрекаль, операційна директорка, членкиня Правління StarLightMedia, пояснюючи важливість цих ініціатив, зазначала: “StarLightMedia є однією із компаній, що активно впроваджує політики, дружні до родин. Завдяки цьому, зростає залученість, бренд роботодавця, покращується ефективність бізнесу. А головне, ми робимо це для людей. Це і курси підготовки батьків, гнучкий робочий графік, обладнані віддалені  робочі місця, транспорт, кур’єрські доставки, оплачувані відпустки для татусів”.

Практики балансу між роботою та родиною ще не є масовими для компаній в Україні. Можливо тому, що в Україні критерій балансу між родиною та роботою не потрапив до найвагоміших критеріїв вибору роботодавця українцями. Проте, частина компаній в Україні вже впроваджують такі практики. З метою відзначення цих компаній та поширення їхніх практик був проведений Рейтинг. Ми оцінювали компанії за наступними критеріями: корпоративна культура, гнучкий графік роботи, робоче місце, соціальна та матеріальна підтримка родини. Всього взяли участь більше 50 компанії з 16 секторів економіки”, зазначила Марина Саприкіна, керівниця Центру “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності”.

Уряд Кореї прагне надати допомогу найбільш уразливим верствам населення, які постраждали від війни в Україні. UNFPA є ключовим партнером у боротьбі з гендерно зумовленим насильством і сприянні сексуальному та репродуктивному здоров’ю жінок і дівчат», – сказав пан Кім Хьонг Те, Посол Республіки Корея в Україні.

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: