“Інклюзивна залізниця”: програми безбар’єрності від “Укрзалізниці”

Днями “Укрзалізниця” представила спільноті компаній “Бізнес без бар’єрів” програму “Інклюзивна залізниця”.

За словами очільника компанії Євгена Лященка, крок за кроком “Укрзалізниця” вдосконалює свою інфраструктуру та рухомий склад, роблячи їх доступнішими.

Також під час зустрічі приділили окрему увагу вирішенню проблем з повернення до роботи залізничників, які були поранені під час служби в ЗСУ або отримали інвалідність внаслідок інших факторів.

“Для таких людей ми створюємо інклюзивні робочі місця. Залізничники завжди мають отримувати допомогу та можливість реалізувати себе, тим паче ті, які захищають нашу країну від ворога. Дякую за можливість бути учасником такої спільноти, адже об’єднання компаній для створення безбар’єрного бізнесу дає змогу обмінюватися досвідом на користь наших громадян», – зазначив Лященко.

Три напрямки “Інклюзивної залізниці”

Перший напрямок програми – реабілітація. На базі Київської залізничної лікарні №3 створюється мультидисциплінарне реабілітаційне відділення. Тут надаватиметься екстрена допомога військовим та проводитиметься реабілітація ветеранів та ветеранок, які працюють в “Укрзалізниці”.

Другий напрямок – зменшення рівня безробіття та соціальної ізоляції серед ветеранів та ветеранок, які працюють у компанії, шляхом повернення їх до роботи. Попри будь-які набуті особливості, вони будуть повернуті до цивільного життя та стануть повноцінними членами суспільства.

Третій напрямок – створення безбар’єрної залізниці, доступної для всіх пасажирів і пасажирок, а також працівників і працівниць, завдяки своренню єдиного центру змін. Його головним завданням буде буде розробка стандартів безбар’єрності саме для залізниці та контроль запровадження цих стандартів на практиці.

Окремо компанія привела у відповідність до сучасних норм терміни та визначення. Зокрема, “Укрзалізниця” відмовилася від визначення “дитина-інвалід” та змінює його на “дитина з інвалідністю”. Водночас “інвалід війни” замінено на визначення “особа з інвалідністю внаслідок війни”.

Бізнес без бар’єрів

У 2020 році перша леді України Олена Зеленська заснувала ініціативу “Без бар’єрів”. У її межах була запропонована візія суспільства без обмежень, у якому забезпечуються рівні права та можливості для всіх людей у самореалізації, зайнятості, пересуванні, сервісах, здобутті освіти, спілкуванні, дозвіллі, розвитку.

Ініціативу дружини президента того ж року підтримали представники бізнесу. Так створили спільноту “Бізнес без бар’єрів”. Наразі до неї входять 22 великі компанії, які впроваджують безбар’єрні практики на своїх підприємствах.

Головне завдання проєкту – ділитися досвідом і поширювати його, реагуючи на запит колег щодо таких змін.

Фото: “Укрзалізниця”

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: