Техногігант Samsung вирішив запровадити для працівників додатковий вихідний

Керівництво техногіганту Samsung Electronics вирішило надати своїм співробітникам та співробітницям у Південній Кореї додатковий вихідний в одну п’ятницю на місяць.

Як пише Bloomberg, із наступного тижня, штатний персонал, який не працює на підприємстві, може взяти вихідний у період, коли вони отримують зарплату – зазвичай це 21-е число місяця.

Компанія вирішила запровадити новації у графіку роботи слідом за місцевим конкурентом SK Hynix, який минулого року також запровадив аналогічний гнучкий робочий тиждень, дозволяючи співробітникам брати одну п’ятницю на місяць, якщо вони працюють понад 40 годин на тиждень.

Необхідність у більш гнучкому робочому графіку показує, наскільки пандемія змінила спосіб роботи людей – навіть у такій “працелюбній” країні. Жителі Південної Кореї є одними з найбільш перевантажених роботою людей у світі: у 2021 році вони працювали майже на 200 годин більше, ніж у середньому в країнах ОЕСР.

Ці заходи спрямовані на збереження талантів, особливо серед молодих працівників та працівниць, які цінують баланс між роботою та особистим життям. Згідно зі звітом Samsung за 2022 рік, міленіали та покоління Z – ті, кому за 30 років і молодше – становлять близько трьох чвертей робочої сили компанії в усьому світі.

Інші технологічні компанії країни також запроваджують гнучкіші умови праці. Наприклад, CJ ENM Co, одна з найбільших контент-компаній Південної Кореї, вирішила надати працівникам та працівницям дві вільні п’ятниці на місяць – щодва тижні.

Прагнення розвантажити робочий тиждень спостерігається не лише в Азії. Наприклад, минулого року у Великій Британії провели наймасштабніший експериментальний проєкт, у межах якого роботодавці випробували чотириденний робочий тиждень.

Упродовж червня-грудня 2022 року співробітники та співробітниці 61 компанії по всій країні працювали в середньому 34 години протягом чотирьох днів. При цьому колектив отримував таку ж саму зарплату, як і під час “п’ятиденки”.

Після завершення експерименту 56 компаній вирішили й надалі продовжувати таку практику, із яких 18 – назавжди.

Працівники та працівниці зазначали, що їхнє самопочуття та баланс між роботою та особистим життям покращилися. При цьому дані свідчать, що співробітники стали набагато рідше звільнятися після запровадження чотириденного робочого тижня.

Цікаво, що для деяких працівників та працівниць додатковий вихідний був навіть важливішим за оплату: 15% респондентів та респонденток сказали, що жодні гроші не змусять їх повернутися до “п’ятиденки”.

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: