Вагітні тепер можуть самі визначати початок декретної відпустки, – закон

Вагітні жінки отримали право самостійно визначати дату початку декретної відпустки. Проєкт відповідного закону в липні ухвалила Верховна Рада. Наприкінці місяця його підписав Президент.

Згідно з документом, працевлаштована вагітна жінка зможе на власний розсуд і з урахуванням медичних показань визначати дату початку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Раніше така відпустка, яка триває 126 календарних днів, була чітко розподілена – 70 днів до пологів та 56 днів після. І жінка не могла змінювати дату початку відпустки.

Тепер за відсутності медичних протипоказань жінка за бажанням може розпочати декретну відпустку пізніше. І невикористані дні відпустки можна переносити на період після пологів.

“Наприклад, жінка зможе використати 20 днів відпустки до очікуваної дати пологів та 106 днів – після…Або використати свої дні у будь-якому розподілі в межах їх загальної кількості. У разі якщо жінка не бажає розпочинати дану відпустку пізніше або ж наявні медичні протипоказання, діятиме “стандартний” розподіл днів відпустки до та після пологів”, – пояснила народна депутатка та ініціаторка законопроєкту Марина Бардіна.

Водночас загальна тривалість декретної відпустки залишиться незмінною – 126 календарних днів, якщо народилася одна дитина, та 140 календарних днів при народженні двох і більше дітей або в разі ускладнень під час пологів.

Фото: depositphotos

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: