Інтеграція жінок у ринок праці: головні програми від уряду

Кабінет міністрів України пропонує українським жінкам низку програм для інтеграції в ринок праці та підприємництво. Також уряд шукає партнерів для реалізації цих ініціатив.

Про це йшлося під час зустрічі міністерки економіки Юлії Свириденко з представницею ООН Жінки в Україні Сабін Гюнеш.

За словами урядовиці, підвищення рівня зайнятості є одним із пріоритетів для української влади. Зокрема, Мінекономіки запустило низку програм, спрямованих на підтримку бізнесу та покращення ситуації на ринку праці.

“Серед них програма залучення жінок до підприємництва – надання мікрогрантів для розвитку малого й середнього бізнесу, плануємо таку ж для ветеранського бізнесу”, – уточнила Свириденко.

Також є кілька програм сприяння працевлаштуванню і перенавчанню жінок для підвищення їхньої конкурентності на ринку праці.

“Ми готуємось до підтримки тих жінок, які повернуться з-за кордону, куди виїхали через війну, та залучення їх до відновлення країни. Наразі шукаємо партнерів для реалізації цієї політики”, – зазначила міністерка.

Крім того, діють програми фінансового стимулювання роботодавців брати на роботу жінок. Із 2022 року вони можуть отримати від держави компенсацію за працевлаштування внутрішніх переселенців. Із цього року – компенсацію за працевлаштування одиноких жінок із дітьми.

Водночас жінки, які мають хист до підприємництва, можуть взяти мікрогрант до 250 тис. грн на початок або розвиток бізнесу за програмою “Власна справа”. Минулоріч на отримання мікрогрантів подали заявки понад 6 тис. жінок. Таку фінансову підтримку від держави отримали 1,5 тис. жінок. Загалом 49% успішних грантових заявок минулого року були отримані саме від жінок.

Найближчим часом Мінекономіки планує розширити цю програму – дружини ветеранів зможуть взяти грант на вдвічі більшу суму для розвитку сімейного бізнесу.

Також жінки можуть скористатися програмами перекваліфікації, щоб отримати більш затребувану на ринку праці спеціальність. Зокрема, з квітня запустять нову грантову програму “Старт в IT”, за якою можна буде отримати грант для навчання у сфері інформаційних технологій.

Також представниця ООН Жінки в Україні Сабін Гюнеш зустрілася із заступницею міністра соціальної політики Уляною Токарєвою та заступницею міністра з питань європейської інтеграції Мінсоцполітики Ганною Пророк.

Зустріч була присвячена посиленню співпраці щодо інтегрування гендерного підходу під час розробки законодавства України щодо гендерної рівності відповідно до стандартів Європейського Союзу.

Пані Гюнеш наголосила на визначних кроках українського уряду щодо просування гендерної рівності в країні.

Зі свого боку пані Токарєва наголосила на важливості включення гендерного компоненту в усі стратегічні документи, які розробляються урядом.

Зокрема, такий підхід буде включений до Плану відновлення України, що дозволить врахувати диференційовані потреби жінок і чоловіків, дівчат і хлопців та ефективно планувати всі види діяльності, зокрема бюджетний процес, у різних сферах життєдіяльності суспільства.

Також сторони узгодили посилення співпраці в розробці Гендерного профілю країни, наданні експертної та технічної підтримки в розробці дорожньої карти з виконання Заключних зауважень Комітету з ліквідації дискримінації щодо жінок та підтримки щодо імплементації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами.

Водночас зосередили увагу на співпраці щодо локалізації та подальшого моніторингу виконання держстратегії щодо запобігання сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом в Україні.

Фото: пресслужба Міністерства економіки

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: