Європарламент ухвалив нові правила щодо рівності зарплат чоловіків та жінок

Наприкінці березня Європейський парламент проголосував за нові правила, покликані подолати гендерний розрив в оплаті праці. Зокрема, роботодавців зобов’яжуть розкривати зарплати чоловіків і жінок, що працюють у них, повідомили у пресслужбі Європарламенту.

За нові правила проголосували 427 депутатів, 79 – виступили проти, ще 76 – утрималися.

Зазначається, що навіть, попри закріплений у Договорах ЄС принцип рівної оплати праці, гендерний розрив у зарплатах в країнах блоку досі становить близько 13% і за останні десять років зменшився лише мінімально.

Відповідно до новацій, оплата праці має базуватися на гендерно нейтральних критеріях, оголошення про вакансії та назви посад мають бути гендерно нейтральними, а процеси найму проводитися без дискримінації.

Якщо звітність про оплату праці показує різницю між зарплатами чоловіків та жінок щонайменше на 5%, роботодавці спільно з представниками та представницями компаній повинні будуть здійснити переоцінку.

Держави-члени Євросоюзу муситимуть передбачити покарання для порушників нових правил – штрафи для роботодавців, а також компенсації для постраждалих працівників та працівниць.

Нове законодавство передбачає, що співробітники та співробітниці матимуть право отримувати повну інформацію про індивідуальні та середні рівні зарплати чоловіків та жінок.

Крім того, тягар доведення недискримінації лежатиме на роботодавцеві. Тобто, якщо працівник або працівниця вважає, що принцип рівної оплати праці не було застосовано, і подає позов до суду, національне законодавство має зобов’язати роботодавця довести, що дискримінації не було.

“Це законодавство абсолютно чітко показує, що ми не приймаємо жодної гендерної дискримінації в оплаті праці в ЄС. Історично склалося так, що праця жінок недооцінювалася, і цією директивою ми робимо важливий крок для забезпечення рівної оплати за рівноцінну роботу”, – наголосила членкиня Комітету з питань зайнятості та соціальних питань, євродепутатка Кіра Марі Петер-Хансен.

Нові правила має затвердити Рада Європейського Союзу, далі їх опублікують в Офіційному журналі ЄС. Вони набудуть чинності через двадцять днів після публікації.

Фото: пресслужба Європарламенту

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: