Як Ferrexpo впроваджує гендерну рівність у гірничій справі

Гірничодобувна компанія Ferrexpo впроваджує комплексний підхід до питань гендерної рівності. Зокрема, вона підтримує збільшення кількості жінок на керівних посадах, запускає освітню програму Femunity, впроваджує “чоловічий” декрет та підтримує розвиток талантів.

Як пише “Еспресо”, у 2022 році компанія підписала Принципи розширення прав і можливостей жінок, які сприяють підтримці гендерної рівності. Один із пріоритетів компанії – різноманітність на керівному рівні та заохочення кар’єрних можливостей для жінок.

До того ж з 2020-го Ferrexpo втілює комплексну DE&I-стратегію, впроваджуючи принципи інклюзивності та гендерної рівності. Завдяки їй за останні три роки кількість жінок у менеджерському складі зросла на 60%. Так, частка жінок на керівних посадах у 2022-му році становила 21%. До 2030 року компанія хоче досягти показника у 25%.

“Впровадження ідей гендерної рівності підсилило стійкість персоналу, готовність до інновацій та здатність оперативно реагувати на виклики часу. Дане рішення дозволило нам зміцнити стосунки із закордонними партнерами, адже їм приємно співпрацювати із компаніями, де однаковий рівень довіри до керівників і до керівниць”, – зазначає Анна Адом, директорка з управління персоналом Ferrexpo в Україні.

Щоб заохотити жінок до лідерства та розширити їхнє представництво у різних ланках бізнесу, Ferrexpo реалізує освітню програму Femunity. Ця платформа посилила ефективність фахівчинь компанії, допомогла розвинути низку м’яких навичок, які стануть у пригоді на будь-якій посаді та в особистому житті.

За результатами опитування, школа Femunity допомогла 80% учасниць посилити особистісні якості, 57% – професійні знання та вміння, 61% респонденток розповіли, що після навчання мотивовані до змін.

Незалежність від гендеру

Світовим трендом у гірничій справі стає задоволення попиту на кваліфіковану робочу силу незалежно від гендеру. Так, частка жінок у загальному складі персоналу Ferrexpo на 2022 рік становила 29%.

Станом на липень 2023-го саме у виробничих процесах компанії були задіяні понад 900 жінок – майже 13% від загальної кількості персоналу. Це працівниці виробничої дирекції й дирекції з техобслуговування і ремонтів.

Окрім того, близько сотні співробітниць працюють безпосередньо за фахом, який не вважається “жіночим”, як-от водійки великовантажних авто у кар’єрі або навантажувача, електрогазозварниці у ливарно-механічному цеху та дробильно-збагачувальній фабриці, майстрині з ремонту технічного устаткування.

Декрети для жінок та чоловіків

Якщо співробітниця Ferrexpo хоче раніше вийти з декретної відпустки, щоб продовжувати зростати професійно, доглядати за дитиною до досягнення нею трирічного віку може чоловік. Компанія при цьому дбає про те, щоб сімейний дохід не став меншим: якщо чоловік має більшу зарплату, але йде в декретну відпустку і в родини через це зменшується сукупний дохід, у Ferrexpo компенсують цю суму. Практика “чоловічих” декретів набирає обертів, адже в компанії розуміють важливість розвитку як для чоловіків, так і для жінок.

Розвиток талантів

Як наголошують у компанії, стать у Ferrexpo не має значення під час нарахування зарплат: і жінки, й чоловіки отримують однакову винагороду на однакових посадах.

Натомість враховуються таланти, якими володіють співробітники й співробітниці, й результати, яких вони досягають у роботі. Це мотивує жінок на рівні з чоловіками робити певні кроки для просування кар’єрними сходами й використовувати будь-яку можливість для посилення себе як у професійному, так і в особистому житті.

Також Ferrexpo дає можливості для навчання. Окрім школи жіночого лідерства Femunity, у Ferrexpo діє низка проєктів, які допомагають розвивати таланти.

Проєкт СКАРБ (абревіатура від Структура кар’єрного зростання, Кар’єрний коучинг, Автоматизація, Рейтинг керівника та кар’єрне зростання Без обмежень) покликаний підвищити мотивацію та лояльність персоналу.

Центр технічної експертизи (ЦТЕ) Ferrexpo допомагає працівникам і працівницям підвищити свою кваліфікацію, опанувати суміжні професії або ж ті, на які компанія має відкриті вакансії.

Із 2022 року також запрацював кваліфікаційний центр Ferrexpо. Він допомагає підтвердити кваліфікацію за дев’ятьма робітничими професіями за наявності необхідних знань та навичок.

Якщо людина вже вміє виконувати певні види робіт, вона може звернутися до КЦ, пройти тестування в аудиторії, виконати практичні завдання безпосередньо на виробництві. За умови отримання високих оцінок можна відразу отримати відповідне посвідчення без кількамісячного навчання на курсах.

Фото: Ferrexpo

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: