У Франції запровадили оплачувані менструальні відпустки. Що це означає

Північне передмістя Парижа Сент-Уен-сюр-Сен стало першим французьким муніципалітетом, який погодив оплачувану медичну відпустку мешканкам, які страждають від менструального болю.

У такий спосіб, місцева влада сподівається “порушити табу” на цю тему, а також надихнути державних діячів на подібні кроки на національному рівні, пише France24.

Так, із 27 березня кожна із 1200 працівниць міста зможе брати щомісяця до двох додаткових вихідних, якщо лікарі видадуть відповідну рекомендацію, або працювати із дому дистанційно. При цьому кожен день менструальної відпустки оплачуватиметься системою соціального забезпечення.

“Ми маємо закінчити із запереченням цих страждань. Наша мета полягає в тому, щоб порушити табу щодо цієї теми, і щоб жінки, які страждають від хворобливих менструацій, більше не відчували стигматизації”, – наголосив мер міста Карім Буамран.

Як зазначає видання, феміністські групи вже давно проводять кампанії за більшу підтримку здоров’я жінок на роботі, водночас ініціатива оплачуваної менструальної відпустки сприймається ними як суперечлива тема. На їхню думку, це лише “напівзахід, який приховує потребу в більш комплексному підході до здоров’я жінок на роботі”. При цьому рішення відправляти працівниць додому “тільки ізолює їх і приховує їхній біль”.

Натомість прихильниці та прихильники оплачуваної менструальної відпустки кажуть, що це сприятиме дискусії на відповідну тему та допоможе підвищити обізнаність про такі захворювання, як ендометріоз, який викликає хронічні болісні менструації та, в деяких випадках, призводить до безпліддя.

Близько двох десятків місцевих рад підписали лист із закликом поширити новаторську схему паризького передмістя на інші муніципалітети.

Тим часом законодавці у французькому парламенті вже працюють над законопроєктом про розширення оплачуваної менструальної відпустки на приватний сектор, адже наразі лише кілька компаній пропонують таку відпустку.

Іспанія була першою

Французьке містечко не стало новатором у просуванні менструальних відпусток. Буквально за місяць до того Іспанія стала першою країною у Європі, яка на національному рівні дозволила жінками брати оплачувані вихідні під час болючих менструацій.

Як пише Euronews, цей законопроєкт є частиною більш широкого пакету законів про сексуальні та репродуктивні права.

Відповідно до нього, жінки мають право на триденну “менструальну відпустку” (з можливістю продовження до п’яти днів). Це стосується працівниць, у яких менструації викликають сильні спазми, нудоту, запаморочення і навіть блювоту.

Щоб отримати таку відпустку, необхідна довідка від лікаря. Оплачувати менструальну відпустку має державна система соціального страхування.

Як наголошується у законі, нова політика допоможе боротися зі стереотипами та міфами, які все ще існують щодо менструації та ускладнюють жінками життя.

За даними Іспанського гінекологічного та акушерського товариства, близько третини жінок у країні страждають від сильного менструального болю, відомого як дисменорея.

Також подібні закони існують у Японії, Індонезії та Замбії.

Фото: Shutterstock

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: