У Португалії запустили експериментальний чотириденний робочий тиждень. Як це працює

Улітку в Португалії запустили пілот проєкту чотириденного робочого тижня. Як пише CNBC, експеримент триватиме шість місяців. У ньому взяли участь 39 приватних компаній.

На час експерименту кількість робочих годин на тиждень скоротиться, а зарплати залишаться колишніми за умови, що колективи показуватимуть 100% продуктивність.

Більшість бізнесів-учасників працюють у професійній, науковій та технічній сферах. Водночас до проєкту також долучилися дитсадок, будинок для догляду за людьми літнього віку, банк стовбурових клітин, компанії з виробничого та некомерційного сектору, а також ритейл.

У компаніях зазначають, що хочуть перевірити, чи допоможе скорочений робочий тиждень зменшити стрес і вигорання колективу і, своєю чергою, поліпшити його психологічний стан.

Експерти та експертки також сподіваються відстежити економічні, соціальні та екологічні наслідки такого нововведення.

Раніше ми писали, що схожі експерименти запускали в інших європейських країнах.

Наприклад, минулого року у Великій Британії провели наймасштабніший експериментальний проєкт, у межах якого роботодавці випробували чотириденний робочий тиждень.

Упродовж червня-грудня 2022 року співробітники та співробітниці 61 компанії по всій країні працювали в середньому 34 години протягом чотирьох днів. При цьому колектив отримував таку ж саму зарплату, як і під час “п’ятиденки”.

Після завершення експерименту 56 компаній вирішили й надалі продовжувати таку практику, із яких 18 – назавжди.

Працівники та працівниці зазначали, що їхнє самопочуття та баланс між роботою та особистим життям покращилися. При цьому дані свідчать, що персонал став набагато рідше звільнятися після запровадження чотириденного робочого тижня.

Цікаво, що для деяких працівників та працівниць додатковий вихідний був навіть важливішим за оплату: 15% респондентів та респонденток сказали, що жодні гроші не змусять їх повернутися до “п’ятиденки”.

Фото: Pixabay

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: