У Польщі хочуть заповнити прогалину в IT-галузі за допомогою жінок

Як показує тенденція, все більше жінок починають працювати в IT-галузі. Зокрема, в Польщі, як у багатьох країнах, спеціалістів та спеціалісток у сфері комп’ютерних технологій бракує. За словами експертів, саме програмістки можуть виправити цю ситуацію.

За даними дослідження Польського економічного інституту та Польської асоціації розробки програмного забезпечення SoDA, ринок ІТ у Польщі готовий негайно прийняти 150 тисяч фахівців і фахівчинь.

Виконавча директорка SoDA Марта Кенпа виданню Bankier.pl зазначає, що збільшення присутності жінок на ринку праці у сфері IT допомогло би поповнити кадровий дефіцит.

За її словами, наразі все частіше ІТ-компанії бачать необхідність диверсифікувати свої структури за статтю. Це збільшує інноваційний потенціал технологічних компаній, сприяє підвищенню ефективності команд – різноманітній команді доступні різні точки зору, різні навички та способи вирішення проблем. А це, зі свого боку працює на успіх компанії.

Слова Кенпи також підтверджують результати дослідження компанії Ernst & Young. Згідно з ними, у компаніях, де є програми з розвитку гендерної рівності, та зокрема, на керівних посадах перебувають не менше 25% жінок, прибутковість збільшується мінімум на 6%, а темпи зростання на ринку – близько 70%.

До того ж гендерна збалансованість сприяє позитивному соціальному сприйняттю компанії.

Як зауважує Кенпа, компанії, пов’язані з SoDA, охоче працевлаштовують жінок у свої структури.

Одним із найвдаліших прикладів вона називає компанію ELEKS, де жінки становлять понад 40% персоналу, які, зокрема, обіймають високі керівні посади.

До речі, дослідження No Fluff Jobs “Жінки в IT 2022” свідчить, що айтішниці найчастіше працюють тестувальницями (18,6%) та керівницями проєктів (16%).

А даремно. Адже один з експериментів, проведених у GitHub, показав, що код, написаний жінками, оцінюється так само добре, як і код, написаний чоловіками.

Зокрема, у межах експерименту “жіночий” код досяг рівня прийнятності 78,6%, а “чоловічий74,6%. При цьому експерти не знали, який код належить якій команді.

Фото: Pixabay

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: