У Польщі запрацювали закони про дистанційну роботу: що вони передбачають

Із 7 квітня у Польщі запрацювали зміни до законодавства, якими врегулювали дистанційну роботу найманих працівників та працівниць, пише RMF24.

За словами міністерки з питань родини та соціальної політики Польщі Марлени Малаг, відповідні зміни до трудового кодексу є надзвичайно важливими для ринку праці країни.

“Це наша відповідь на зміну тенденцій і потреби найманих працівників, працівниць та роботодавців, які почали використовувати такий формат ще в умовах пандемії”, – зазначила вона.

До того ж, наголосила урядовиця, віддалена робота надасть додаткові можливості для мешканців малих містечок, а також спростить поєднання роботи та сімейного життя.

Відповідно до нових правил, працівники та працівниці можуть працювати дистанційно повністю або частково. Місце “дистанційки” можуть обирати самі працівники, але його щоразу доведеться погоджувати з роботодавцем.

Крім того, законодавчі зміни передбачають можливість компенсації за електроенергію, яку людина витрачає для роботи з власного обладнання у своєму помешканні.

Також закон закріплює поняття повністю дистанційного та гібридного формату роботи. Це додасть гнучкості під час ухвалення рішень у разі надзвичайних ситуацій, чергової епідемії або пожежі чи затоплення в офісі.

Водночас працівники та працівниці отримали право працювати дистанційно 24 дні на рік через особисті обставини. Але необхідно завчасно попереджувати роботодавця.

Керівництво компанії також не зможе відмовити у проханні про “дистанційку” батькам малолітніх дітей (до 4 років), вагітним, а також тим, хто доглядає за хворими родичами.

Перевірка працівників та працівниць на дистанційній роботі

За новим трудовим законодавством роботодавець має право перевірити місце віддаленої роботи своїх працівників. Перевірка відбуватиметься насамперед віддалено – через телефон, електронну пошту або корпоративний чат.

Водночас сам роботодавець зможе безпосередньо навідатися до місця “дистанційки”, попередньо про це повідомивши працівника чи працівницю, пише Business Insider.

Як пояснила міністерка Малаг, роботодавець може провести перевірку дистанційного виконання роботи з огляду безпеки та гігієни праці, а також охорони даних.

“Принципи проведення такої перевірки будуть описані в угоді, укладеній із профспілками або з працівником чи працівницею. Важливо, що перевірка проводитиметься за погодженням із працівником чи працівницею та в робочий час”, – зазначила вона.

За її словами, контроль “дистанційки” підпорядковуватиметься тим же правилам, що й контроль працівника чи працівниці під час стаціонарної роботи, і одночасно обмежуватиметься їхнім правом на конфіденційність.

Фото: Christin Hume on Unsplash

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: