У Колумбії створили компанію для водійок електробусів. Як це працює

У 2022 році у колумбійській столиці Богота створили компанію-оператор громадського транспорту La Rolita, у якій 48% водіїв – жінки. Загалом у місті серед керманичів автобусів лише 2,8% жінок.

Як пише Bloomberg CityLab, La Rolita – це проєкт очільниці міста Клавдії Лопес, яка хотіла досягти дві мети – просувати гендерну рівність у професії та змінити уявлення про громадський транспорт.

Цікаво, що автопарк компанії повністю складається з електричних автобусів. Завдяки ним La Rolita швидко адаптується під створення нових маршрутів. Водночас такий транспорт рідко ламається, не потребує додаткового технічного оснащення та дає змогу чітко дотримуватися графіка.

До того ж кожен електробус має інтернет, а також облаштований для людей з інвалідністю та пасажирів з дітьми.

Утім, найважливіша роль проєкту – соціальна. Жінки, які працюють у La Rolita, мають офіційне працевлаштування, що є рідкістю для колумбійської столиці, де половина робітничого класу працюють неофіційно.

До того ж водійки електробусів мають вищу за середню по місту зарплату – 1,7 млн песо ($376) на місяць проти 1,3 млн песо.

Компанія також оплатила своїм працівницям, багато з яких є одинокими матерями, курси підвищення кваліфікації, водійську ліцензію та пропонує доступ до соціального забезпечення, включно з пенсією.

Крім того, La Rolita планує побудувати спеціальний заклад, де доглядатимуть за дітьми своїх працівниць. Наразі для цих цілей водійки можуть безоплатно використовувати міський державний дитячий центр.

Фото: Bloomberg CityLab

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: