Уряд розробляє програми адаптації на робочому місці для ветеранів та ветеранок

Міністерство у справах ветеранів розробляє програми адаптації на робочому місці ветеранів та ветеранок, які повертатимуться до цивільного життя. Про це повідомила генеральна директорка Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Міністерства Світлана Березіна.

“Один із проєктів, над яким ми зараз працюємо в межах системи переходу від військової служби до цивільного життя – це розробка спеціальної програми, як колективам підприємств приймати ветерана-колегу. Вона сприятиме повноцінній адаптації на робочому місці військовослужбовців та військовослужбовиць, які повертатимуться до цивільного життя”, – зазначила вона.

За словами пані Світлани, фахівці одного з центрів психосоціальної реабілітації розробили низку тренінгів для працівників та працівниць підприємств. Вони допомагатимуть колективу правильно приймати ветеранів й ветеранок після повернення їх з війни.

Зокрема, такі тренінги вже започатковують в “Укрзалізниці”, де майже 10 тисяч її працівників та працівниць наразі перебувають на фронті.

“Ці люди повернуться на свої робочі місця, треба напрацювати нові підходи для їхньої повноцінної адаптації у своїх колективах. Наразі над цим ми і працюємо”, – наголосила чиновниця.

Роботодавці – за

Раніше у Міністерстві економіки повідомляли, що понад 80% роботодавців готові брати на роботу ветеранів, ветеранок, а також людей з інвалідністю.

Як уточнила заступниця Міністра економіки Тетяна Бережна, уряд планує розширити програми компенсації роботодавцям за працевлаштування військовослужбовців та військовослужбовиць після їхнього повернення з фронту, а також людей з інвалідністю внаслідок війни.

“Нині ми обговорюємо з бізнесом різні варіанти таких програм і за результатами проведеного серед них опитування з’ясували, що понад 80% роботодавців готові брати на роботу осіб з інвалідністю, 90% роботодавців охоче працевлаштують у своїх компаніях ветеранів та ветеранок”, – пояснила вона.

При цьому, частині роботодавців знадобиться фінансова підтримка від держави, зокрема у вигляді компенсації витрат на облаштування робочого місця для людини з інвалідністю, оплати навчання таких працівників і працівниць, а також надання їм психологічної підтримки.

Зокрема, серед роботодавців, які готові працевлаштувати людину з інвалідністю, понад 50% назвали найефективнішою формою фінансової підтримки надання пільг по сплаті Єдиного соціального внеску, як компенсації витрат на облаштування робочого місця. Ще майже третина вважають ефективною підтримкою компенсацію частини зарплати таких працівників.

Серед тих, хто готовий взяти на роботу ветеранів та ветеранок, лише 40% висловились за необхідність фінпідтримки від держави. Третина з них вважає, що найкращим варіантом буде компенсація частини зарплати, 20% висловились за оплату державою надання психологічної допомоги таким працівникам, 14% – за фінансування їх професійного навчання.

Фото: myvin.com.ua

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: