Уряд реалізує проєкт із підтримки ментального здоров’я на робочому місці. Що вона передбачає

В Україні у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Міністерство економіки спільно з Держпраці та Держслужбою зайнятості реалізують проєкт з психосоціальної підтримки українців на робочому місці.

Як повідомляє пресслужба Мінекономіки, на першому етапі фахівці та фахівчині цих служб проходять спеціальне навчання, щоб згодом пояснювати роботодавцям, що турбота про персонал та його ментальне здоров’я – це інвестиція, а не витрати.

Водночас Служба зайнятості працює над створенням системи well-being, яка спрямована на залучення та утримання кадрів.

“Через повномасштабне російське вторгнення переважна більшість українців уже майже півтора роки живе у стані тривоги. Це дуже негативно впливає на кожного з нас, також на нашу продуктивність та якість нашої роботи, а відповідно на економіку країни. За даними Міжнародної організації праці, втрата продуктивності через порушення психічного здоров’я щороку обходиться глобальній економіці в трильйон доларів”, – зазначила Міністерка економіки Юлія Свириденко.

За її словами, вже 384 фахівці та фахівчині Держпраці пройшли відповідне навчання. Крім того, Служба зайнятості підготувала модульні навчальні програми про ментальне здоров’я.

Крім того, на тренінговій платформі “24/7” Центру підвищення кваліфікації доступні матеріали зі стресостійкості та профілактики емоційного вигорання. Зазначається, що ці напрацювання є актуальними в контексті підтримки ветеранів та ветеранок і їхньої інтеграції у цивільне життя.

Загалом у межах проєкту “Інвестування в людський капітал: психосоціальна підтримка на робочому місці, професійна стійкість” упродовж 2023-2024 років планують охопити понад 8,6 мільйона працевлаштованих українців та 700 тисяч безробітних.

Насамперед психологічна допомога надаватиметься ветеранам і ветеранкам, людям з інвалідністю, працівникам і працівницям з дітьми, неповнолітнім та евакуйованим з тимчасово окупованих територій.

Фото: Pixabay

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: