Уряд Норвегії запровадить гендерні квоти для бізнесу. У правлінні компаній 40% посад мають обіймати жінки

Уряду Норвегії вдалося досягти угоди з бізнесами та профспілками, відповідно до якої великі та середні компанії повинні мати щонайменше 40% жінок у складі правлінь.

Як пише Bloomberg, план розрахований на п’ять років. І він є першим у своєму роді в усьому світі.

Згідно з планом, до наступного року нові правила мають охопити 8 тисяч компаній, а до 2028 року програму розширять до 20 тисяч компаній, у яких працюють понад 30 працівників та працівниць.

Спочатку це рішення стосуватиметься лише компаній з доходом понад 100 млн крон ($9,4 млн), а потім будуть включені підприємства з доходом від 50 млн крон ($4,7 млн).

У норвезькому уряді зазначають, що покращення гендерного балансу в залах засідань було надто повільним: 20 років тому жінки представляли в середньому 15% складу правлінь, за цей час показник зріс лише до 20%.

За прогнозами уряду, до 2028 року компаніям потрібно буде набрати майже 13 тисяч нових членів та членкинь правління. Вимоги також стосуватимуться кооперативів, житлових асоціацій із понад 500 членами, а також бізнес-фондів.

“Це поворотний момент для роботи з гендерною рівністю в бізнесі в Норвегії”, – наголосив міністр торгівлі та промисловості Ян Крістіан Вестре. Бізнес і профспілки “розділяють рішення уряду, і я радий, що разом ми знайшли дієвий засіб, який може прискорити роботу”, – додав він.

Минулого року Норвегія посіла третє місце у звіті Всесвітнього економічного форуму щодо гендерного розриву у світі, поступившись лише Ісландії та Фінляндії.

Фото: Pixabay

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: