Українські ІТ-компанії переглянули “плюшки” для співробітників, – дослідження

Рекрутингова агенція ITExpert вирішила дізнатися, як змінився соціальний пакет та інші умови праці для фахівців та фахівчинь ІТ-галузі після початку повномасштабної війни.

Для цього експерти опитали 136 IT-спеціалістів та спеціалісток, пише Happy Monday. Із них 39% працюють у компаніях зі 100-1000 працівників. Близько 12,5% учасників дослідження зазначили, що їхні компанії налічують понад 1000 людей, решта – менше ніж 100.

Підвищення зарплат

За підсумками травня 2023 року, 50,7% респондентів та респонденток повідомили, що їхні IT-компанії продовжували переглядати компенсації та кар’єрне зростання колег. Водночас 8,1% опитуваних уточнили, що їхні компанії такого не роблять.  І лише 0,7% – що компанії не пропонували підвищень і до початку повномасштабної війни.

Відпустки й лікарняні

Здебільшого IT-компанії покривають 20 робочих днів відпустки для своїх працівників-ФОПів. Безлімітні відпустки доступні для 2,9% респондентів та респонденток. Натомість роботодавці 0,7% опитаних узагалі не пропонують відпустки працівникам та працівницям.

Необмежені sick leaves, тобто дні відсутності через хворобу чи погане самопочуття, пропонують 14,7% компаній. При цьому 25,7% оплачують до 10 днів. Від 11 до 30 днів оплачуваних лікарняних надають 16,9% роботодавців. У 5% організацій sick leaves не оплачують.

Формат роботи

Наразі у ІТ-галузі переважає гібридний формат роботи – 74,3% компаній дозволяють працівникам та працівницям працювати як в офісі, так і віддалено. Лише 14,7% пропонують працівникам повний ремоут.

Інші “плюшки”

Через війну та скорочення витрат деякі IT-компанії скасували мотиваційні бенефіти та соцпакети працівникам та працівницям. Натомість вони додали кілька необхідних бонусів, зокрема для налагодження комфортної роботи вдома. Зокрема, під час блекаутів за запитом колег компанії компенсували придбання генераторів чи старлінків (30,1%). Також є компенсації для роботи в коворкінгу (41,9%) або релокації (33,1%).

Крім того, чверть роботодавців запровадила компенсації на підтримку ментального здоров’я. А ще зберігають робочі місця працівникам і працівницям, які пішли на фронт.

Серед інших бонусів працівникам та працівницям пропонують привітання та подарунки від компанії (61,8%); внутрішнє навчання (57,4%); компенсацію зовнішнього навчання (57,4%); медичне страхування (55,9%); програми менторингу (52,9%); компенсацію занять спортом (35,3%) та регулярні офлайн-тимбілдинги (33,1%).

Фото: Pixabay

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: