Скільки заробляють жінки в IT. Результати дослідження

Польський портал No Fluff Jobs опублікував уже четвертий щорічний звіт про жінок в IT. Зокрема, експерти проаналізували зарплати, спеціалізації та кар’єрний шлях жінок у цьому секторі в Польщі та за її межами.

Цікаво, що вперше в цьогорічний звіт включили українських ІТ-фахівчинь. У звіті також представлені дані щодо спеціалісток в Угорщині, Нідерландах та Чехії.

Згідно з результатами дослідження, 26% респонденток заробляють від $500 до $1100. Ще 16,7% отримують від $1100 до $1600 на місяць. Натомість 15,2% фахівчинь зазначили, що заробляють $1600-2200. Понад $3300 заробляють майже 8%.

Зазначається, що Україна – єдина з представлених країн, де більшість опитаних працює як фізособа-підприємець – 65,24%. Спеціалістки з інших країн здебільшого працевлаштовані за трудовим договором.

Звіт також показує, що за останній рік 62,5% ІТ-фахівчинь отримали підвищення заробітної плати, водночас 63,5% задоволені своїм поточним доходом.

В Угорщині, Україні, Чехії та Нідерландах жінки мають середню зарплату на 13% нижчу, ніж чоловіки. Найкраща ситуація спостерігається у Польщі, де ІТ-спеціалістки заробляють лише на 4,2% менше, ніж чоловіки.

Також 63% українських IТ-спеціалістіок не знають, скільки заробляють колеги на тій самій посаді та з тим самим рівнем досвіду.

Це свідчить про те, що багато компаній все ще мають труднощі із прозорістю працевлаштування. Насамперед, йдеться про публікацію зарплатних сіток та інформацію про зарплату при публікації вакансій.

Експерти переконані, що саме прозорість може сприяти подоланню розриву в оплаті праці.

Понад половину – 54% – українських ІТ-фахівчинь отримали підвищення у 2022 році. І це – найвищий показник серед інших країн. У Польщі отримали підвищення 39% -спеціалісток, в Чехії – понад 31%, у Нідерландах – 26%, а в Угорщині – 25%.

Жінки в ІТ найчастіше працюють тестувальницями: в Україні – 22,1%, в Польщі – 14,9%, в Угорщині – 13,6% та в Чеській Республіці – 19,6%.

Фото: Pixabay

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: