Світовий попит на фріланс зростає. Чому це вигідно для бізнесу

Шалений бум у сфері фрілансу стався під час пандемії COVID-19. Тоді й роботодавці, і працівники почали повною мірою використовувати гнучкість та можливості роботи на відстані.

І зараз, коли наслідки коронавірусу потрохи вщухають, попит на фріланс не зменшується, а навпаки – набирає обертів. До того ж за послугами фрілансерів та фрілансерок все частіше звертається малий бізнес, а також компанії, які прагнуть розвиватися за кордоном.

Як свідчать результати дослідження Payoneer, майже половина (46%) фрілансерок та фрілансерів у всьому світі спостерігають зростання попиту на свою роботу. Найбільше зріс попит у сферах програмування, маркетингу, проєктного менеджменту та вебдизайну.

Аналітики стверджують, що роль фрілансу у світовій робочій силі продовжуватиме зростати. Зокрема, здорожчання вартості життя та нестабільність у світовій політиці принесли нові виклики, які вимагали швидкої реакції.

Стикаючись із більшими витратами, фрілансери та фрілансерки шукають більше роботи, розширюючи свою клієнтську базу в нових країнах. Водночас вони залишаються привабливим варіантом для бізнесу, пропонуючи унікальний рівень гнучкості в управлінні тиском витрат у цьому економічному середовищі.

Крім того, ринок фрілансу – є безмежним полем для пошуку талантів. Усе частіше молодь починає приєднуватися до такого способу заробітку для набуття досвіду та портфоліо.

При цьому фріланс допомагає зберігати важливий баланс між роботою та особистим життям. Згідно з дослідженням, навіть, попри зростання попиту, більшість фрілансерів та фрілансерок (56%), працюють 30 годин або менше на тиждень. І незалежно від того, чи сталося це за власним бажанням чи вони не отримують достатньо роботи, респондентки та респонденти заявили, що задоволені своїм work-life balance.

Отже, компанії, які наймають фрілансерів та фрілансерок, отримують повністю залучених працівників, які є задоволеними та бадьорими щодня. І через це вони готові виконувати роботу на високому рівні.

Ринок фрілансу є надзвичайно актуальним і для України.

“Українці – важливі учасники на глобальному ринку фрілансу. Під час повномасштабної війни, коли немало українських спеціалістів та спеціалісток втратили постійну зайнятість, фріланс став для багатьох із них рятівним колом. Так само й для українських компаній, які постраждали від російської агресії, позаштатні працівники та працівниці стали опорою для відновлення та руху уперед”, – цитує генеральну директорку Payoneer в Україні Любов Даниліну видання Investory News.

Якщо говорити про оплату праці, то середня погодинна ставка у світі становить $23 на годину. Найвищу оплату отримують спеціалісти та спеціалістки Північної Америки – $56.

А от щодо розриву зарплат жінок і чоловіків у фрілансі, то на кожен долар, зароблений чоловіком, жінка заробляє $0,92. Різниця є на 19% меншою, ніж між чоловіками та жінками на звичайній зайнятості ($1 проти $0,77).

Із огляду на це, підприємства, які наймають фрілансерів та фрілансерок, мають можливість більше вирівняти умови для жінок, запровадивши справедливу оплату праці для своїх позаштатних працівниць.

В опитуванні Payoneer на початку 2023 року взяли участь понад 2 тис. фрилансерів та фрілансерок із 121 країни.

Фото: Pixabay

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: