Розрив між зарплатами чоловіків та жінок за шість років скоротився на понад 7%, – Мінекономіки

Міністерство економіки розробило Національну стратегію щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року. Найближчим часом її має ухвалити уряд.

За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, рівність оплати праці та однаковий доступ до керівних посад жінок та чоловіків – один з інструментів, який має допомогти Україні відновити кадровий потенціал після перемоги.

За даними Держстату, у 2021 році українські жінки заробляли в середньому на 18,6% менше, ніж чоловіки. Цей показник суттєво скоротився за останні сім років – ще у 2015 році він становив 26%.

Як наголосила урядовиця, ухвалення та реалізація Нацстратегії допоможе уряду вдосконалити законодавство про рівну оплату праці, осучаснити трудове законодавство й ухвалити закон “Про працю”.

Зокрема, з’явиться принцип рівної оплати праці за аналогічну роботу або працю рівної цінності, незалежно від гендеру. Якщо роботодавець їх порушуватиме, працівник чи працівниця зможе захистити свої права у суді.

Серед завдань стратегії, також подолання стереотипів і дискримінації за ознакою статі. Для цього уряд ініціює інформаційну кампанію для жінок “Звісно, зможеш”, яка нагадуватиме, що жінки мають право отримувати не меншу винагороду за свою працю, ніж чоловіки.

“Щоб досягти повного гендерного балансу, в Україні мають також існувати умови того, аби поєднати сімейне і професійне життя”, – наголосила Свириденко.

Зокрема, уряд розвиватиме систему державних та приватних дитячих садочків, а для дітей старшого віку – розвиватиме такі організації як Пласт, Українська академія лідерства тощо.

Водночас на рівні законів зникне розділ на батьків-жінок та батьків-чоловіків, адже батьки обох статей мають бути однаково залучені до виховання спільних дітей.

“Національна стратегія щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці – лише один з інструментів переходу нашого суспільства на нові стандарти. Ми маємо мотивувати наших жінок та дівчат повертатися додому та разом відбудовувати Україну”, – підкреслила міністерка.

Фото: Pixabay

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: