Підтримка підприємниць та лідерок. Що пропонує корпорація Visa

Попри значні кроки та досягнення у напрямі гендерної рівності, український та світовий бізнес все ще має чоловіче обличчя. За статистикою, жінки не так впевнені у собі й рідше претендують на керівні позиції.

Фінансова корпорація Visa дотримується принципів та впроваджує програми, націлені на боротьбу з цим. Зокрема, в Україні компанія пропонує жінкам менторство, нетворкінг та візійний акселератор, пише Forbes.

Наставництво

Статистика свідчить, що співробітники та співробітниці, які мали сильних менторів на початку кар’єри чи підприємницької діяльності, частіше отримують підвищення, швидше професійно розвиваються, мають більш розвинені soft skills та професійну самооцінку. Станом на 2022 рік менторські програми впроваджують 84% компаній зі списку Fortune-500.

Сьогодні жінки все частіше хочуть робити кар’єру та створювати успішний бізнес, тож шукають можливостей для розвитку своїх навичок та беруть приклад із досвідченіших бізнес-лідерок. Тому програми наставництва стають більш затребуваними й у середовищі молодих українських підприємниць. Завдяки менторській підтримці спеціалістки можуть розвинути свої професійні навички, пришвидшити темпи кар’єрного зростання та закласти фундамент власної моделі women leadership.

Розвиток глобального середовища підприємниць та лідерок

Visa вважає важливим елементом своєї сучасної бізнес-культури підтримку підприємниць. На думку компанії, це сприяє розвитку здорового ділового середовища. Через це Visa багато років по всьому світу впроваджує програми підтримки жінок, які володіють малим і середнім бізнесом.

У 2019 році була заснована глобальна ініціатива She`s Next Empowered by Visa. Вона має на меті підтримку та адвокацію жінок, які хочуть отримати необхідні знання та розвинути лідерські якості для ведення бізнесу чи проєкту. Програма націлена на підприємницях, що ведуть мікро-, малий і середній бізнес.

В Україні ініціатива She’s Next Empowered by Visa запрацювала у 2020 році. У її межах компанія встигла провести низку освітніх програм для українських бізнесвумен. Зокрема, в травні минулого року Visa стала першим корпоративним партнером, що підтримав навчання українських підприємниць у Projector Foundation.

Як наголошують у компанії, співпраця з Projector Foundation – це допомога жінкам, що втратили роботу через війну, у розбудові нової кар’єри в креативних і технологічних індустріях. Для цього Visa виділила гранти для навчання 56 студенток, дві з яких пізніше пройшли оплачуване стажування в компанії.

Новим етапом проєкту She’s Next Empowered стане глобальна онлайн-платформа, заснована Visa спільно з міжнародною ініціативою для розвитку бізнесу Emerging Europe, яка працює у 23 країнах Центрально-Східної та Південно-Східної Європи, а також Південного Кавказу.

Передзапуск платформи відбувся у квітні цього року.

Окрім освітніх проєктів, платформа міститиме функцію соцмережі, де жінки зможуть спілкуватись, публікувати дописи, шукати бізнес-контакти та розвивати свій особистий бренд.

Візійний акселератор “Відважна”

У березні цього року мережа центрів “Дія.Бізнес” спільно з Мінцифри та Офісом з розвитку підприємництва та експорту за сприяння She’s Next Empowered by Visa запустили візійний акселератор “Відважна” на підтримку жіночого підприємництва.

Програма розрахована на жінок, які нещодавно запустили бізнес, мають бізнес-план, шукають можливості для зростання або хочуть відкрити власну справу. Наразі в межах проєкту навчаються майже 5 тисяч учасниць.

Програма триває три місяці та передбачає воркшопи від представників багатьох великих компаній, зокрема Visa, Silpo, Multiplex, 1991 Accelerator та інших. Спікери та спікерки діляться досвідом у різних бізнес-напрямах: від аналізу аудиторії та ціноутворення до пошуку партнерів і масштабування бізнесу.

Учасниці отримують менторську, експертну та фінансову підтримку, а також мають можливість долучитися до спільноти для обміну досвідом, пошуку партнерів та нових бізнес-можливостей.

Фото: Visa Україна

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: