Психологічна підтримка, працевлаштування ВПО та допомога мобілізованим: як “Метінвест” підтримує колектив під час війни

Гірничо-металургійна Група Метінвест, як і більшість бізнесів України, намагається робити все можливе, щоб зберегти трудовий колектив і допомогти людям пережити складні часи, пише krivbass.city.

Насамперед, керівництво вирішило подбати про нагальні потреби співробітників та співробітниць, а також членів їхніх сімей, які постраждали через війну.

Зокрема, компанія допомагає їм з житлом, продуктами, ліками й речами, фізичною та психологічною реабілітацією.

Психологічна підтримка

В умовах війни надзвичайно важливим для компанії є піклування про ментальне здоров’я співробітників, співробітниць та їхніх сімей.

Для цього на початку повномасштабної війни був створений сервіс психологічної підтримки “Метінвест – разом!”, який вже надав 3,4 тисячі групових та індивідуальних консультацій. Фахівці та фахівчині допомагають людям подолати тривожність, страх, апатію та розв’язувати інші проблеми.

Ще одним проєктом психологічної підтримки є «Незламна мама», яка реалізується “Фондом Маша” і “Рятуємо життя”. Наразі її учасниками стали 194 людини – це співробітниці “Метінвесту”, дружини працівників компанії та їхні діти, яких торкнулася війна.

У межах однієї зміни протягом трьох тижнів мами та діти працюють з психологами, завдяки чому їм вдається суттєво поліпшити самопочуття та долати стрес.

Працевлаштування переселенців та перерозподіл кадрів

Також на початку війни “Метінвест” започаткував корпоративну програму “Домівка для своїх”, розраховану на підтримку працевлаштованого персоналу-ВПО. У межах проєкту працівники та працівниці групи надавали житло колегам-ВПО, а компанія компенсувала витрати.

Крім того, “Метінвест” не припиняли наймати нових співробітників – із лютого 2022 року компанія працевлаштувала на своїх підприємствах понад 7 тисяч осіб, зокрема з тимчасово окупованих Маріуполя та Авдіївки.

Робочі місця розподіляють відповідно до кваліфікації людей, але в разі потреби є можливість пройти перенавчання коштом компанії. До того ж діє матеріальна підтримка у вигляді різних компенсацій, підйомних та соціальних пільг.

Щоб зберегти колективи підприємств, змушених працювати не на повну потужність, компанія залучила працівників та працівниць до ремонтних робіт і впорядкування території зі збереженням основного заробітку.

Для захищеності колективу на підприємствах компанії облаштували укриття, де є все необхідне – питна вода, їжа, медикаменти та засоби зв’язку. Також компанія організовує для колективу тренінги з надання першої допомоги, покращує умови робочого побуту й перевезень, забезпечує безплатним соціальним паливом.

Підтримка мобілізованих

Підтримуючи співробітників та співробітниць, які стали на захист країни, а таких 8 тисяч, “Метінвест” забезпечує свій мобілізований персонал бронежилетами, касками та теплим одягом.

Також компанія доставляє в підрозділи, де служать бійці, обладнання, техніку та інші речі за запитом захисників та захисниць. Водночас за всіма мобілізованими зберігаються їхні робочі місця.

Фото: пресслужба “Метінвесту”

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: