Психологічна допомога та нова професія: як хаб “ВОНА” допомагає українським жінкам

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні, реалізує проєкт допомоги українським жінкам – кар’єрний хаб “ВОНА”, який сприяє їм розпочинати нове життя в умовах війни.

Назва проєкту “ВОНА” розшифровується як “вільна”, “окрилена”, “незалежна” та “амбітна”.

Унаслідок повномасштабної війни багато людей опинилися без роботи. Багатьом сім’ям не вистачає грошей, і це, на жаль, призводить як до конфліктів, так і до домашнього насильства. При цьому жінки часто не наважуються уникнути кривдників, оскільки не можуть самостійно забезпечити себе та дітей.

Хаб “ВОНА” – це місце, де жінки, які зіткнулися з домашнім чи гендерно зумовленим насильством, можуть знайти підтримку та отримати роботу та професію, а отже – стати фінансово незалежними та впевненими у собі.

Для цього тут навчають новим спеціальностям та навичкам, допомагають у працевлаштуванні і навіть у розвитку власного бізнесу. Уся допомога надається безкоштовно.

Наразі працюють сім хабів – у Києві, Львові, Ужгороді, Луцьку, Чернівцях, Запоріжжі та Дніпрі. Львівський хаб – один із найзатребуваніших, адже найчастіше жінки тікають від війни на Захід країни.

Як зазначають координаторки проєкту, один із найпопулярніших напрямків – сфера краси, адже тут можна швидко увійти до професії. Наприклад, курси бровісток тривають кілька тижнів, курси перукаря – три місяці. Одразу після завершення навчання можна знайти роботу та почати заробляти гроші.

Якщо йдеться про курси у сфері IT, то це більш тривалий процес.

“Наприклад, ми набрали близько п’яти тисяч жінок на IT-курси, які закінчили у результаті 450 осіб, а влаштувалися на роботу близько 10% із них. Але ми ніколи не ставимо жодних рамок нашим хабам, не вимагаємо прагнути якихось показників успішності, хочемо, щоб вони бралися за будь-які випадки, адже допомога потрібна всім”, – поясню координаторка Ганна Цибак.

Вибір професій – різноманітний. Координаторки проводять тест-драйв професій: 3D-моделювання, ландшафтний дизайн, шиття, кондитерська справа, грумерки, бебі-сітерки, бухгалтерки, митні брокерки, операторки дронів. Навіть були курси монтажниць та сантехніків.

Успішних випадків серед тих, хто звертається до хабів “ВОНА” 10%. Але, за словами пані Ганни, це гарний результат, адже в хабі працюють із жінками, які перебувають у дуже складних життєвих обставинах, із дуже низькою мотивацією.

“Люди з травмою сприймають будь-яку перешкоду чи тимчасову невдачу, як кінець. Тобто будь-яка відмова у співбесіді чи складнощі з бізнесом дуже сильно відштовхують. Минулого року ми мали шість тисяч клієнток, 10-15% з них знайшли роботу або організували власний бізнес”, – пояснює Цибак.

Із кожною жінкою у хабі працюють індивідуально. Їм надають повний кар’єрний супровід, який починається навіть не зі складання резюме, а з постановки мети. “Коли жінка приходить, часто сама не знає, що вона може і хоче. Але резюме також має велике значення. Далі ми готуємо жінку до співбесіди, моделюючи питання”, – каже ще одна координаторка проєкту Катерина Похилюк.

Також хаби працюють із регіональними бізнесами, які інформують про різні вакансії на ринку.

Фото: Хаб “ВОНА”

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: