Програма компенсацій за працевлаштування ВПО: що вона передбачає

Станом на початок цього року в Україні нараховували 4,8 млн внутрішньо переміщених осіб. Згідно з останнім опитування Соціологічної групи “Рейтинг”, лише 41% людей, які працювали до війни, не змінювали своє колишнє місце роботи, знайшли нову роботу – 13%, третина опитаних досі не працює.

Говорячи про ВПО, то лише кожен третій із них зміг знайти нову роботу.

Для того, щоб пришвидшити їхнє працевлаштування, у квітні 2022 року Кабінет Міністрів затвердив компенсації витрат роботодавців на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Для отримання компенсації роботодавець має відповідати низці умов:

  • перебувати на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати;
  • роботодавець мав подати податкову звітність за четвертий квартал 2021 року або річну звітність за увесь 2021 рік.

Компенсація надається у розмірі 6700 гривень щомісяця впродовж двох місяців.

Утім, на початку червня уряд розширив дію програми компенсацій на новостворені компанії. Тобто отримати компенсацію за працевлаштування переселенців може підприємство, яке було створено після повномасштабного вторгнення – для участі в програмі необхідно надати податкову звітність за останній звітній період на дату подання заяви на отримання компенсації, а не за 2021 рік, як було раніше.

У 2022 році програмою скористались понад 10 тисяч підприємців. Вони отримали від держави компенсацію на загальну суму 200 млн грн. Роботу минулоріч отримали майже 18 тисяч внутрішніх переселенців.

Із початку 2023 року компенсацію отримали ще 3,5 тисячі роботодавців, які надали роботу 7 тисячам ВПО. Підприємцям перерахували 78 млн грн.

Фото: depositphotos.com

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: