Попит на фриланс в Україні зростає: причини та перспективи

Під час повномасштабної війни серед українців значно зріс попит на фриланс. Про це свідчать дані дослідження найбільшого українського фриланс-сервісу Freelancehunt, пише Happy Monday.

Зокрема, серед користувачів сервісу – майже 41% тих, хто зареєструвався та перейшов на фриланс під час війни. Ще 16% створили профіль на сайті давно, але активно працювати почали після вторгнення. Як зазначають експерти, для багатьох фриланс став рятівним колом, оскільки значна частина людей втратила роботу внаслідок війни.

Чому фриланс?

27,38% респондентів та респонденток відповіли, що найбільше обирають фриланс через бажання збільшити свій заробіток. Крім того, їх приваблює гнучкий розклад та більше контролю над своїм часом (23,97% відповідей), а також свобода обирати, з ким та над якими проєктами працювати (21,34%).

Отримавши досвід фрилансу, учасники та учасниці опитування помітили й додаткові переваги такого формату роботи. Зокрема, вони зазначають, що почали прокачувати професійні навички (38,55%), з’явилось більше часу на сім’ю (19,58%), поліпшився загальний емоційний стан.

Через це більшість респондентів та респонденток – 72% – готові рекомендувати своїм друзям та знайомим переходити на фриланс, і лише 22,8% – не рекомендують.

Чи є майбутнє у фрилансу?

Опитані спеціалісти та спеціалістки переконані, що ринок фрилансу в Україні зростатиме, зокрема внаслідок розвитку цифрових технологій та появи нових спеціалізацій. При цьому також зростатиме конкуренція. Лише 2,28% опитаних вважають, що попит на фрилансерів зменшиться через зростання кількості повноцінних робочих місць.

За словами керівника Freelancehunt Валентина Зюзіна, фриланс – це можливість самому визначати, що робити, коли та за яку вартість.

“Саме ці три фактори підвищують попит на віддалену роботу серед виконавців, а війна стала каталізатором, який пришвидшує розвиток ринку фрилансу в Україні”, – наголосив він.

На його думку, найближчими роками очікується зростання ринку в кілька разів унаслідок збільшення попиту серед бізнесу в Україні та світі на талановитих українських виконавців та виконавиць.

Фото: Pixabay

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: