Дані свіжого дослідження від Масачусетського технологічного інституту (MIT) і Університету Каліфорнії свідчать про те, що повністю дистанційна модель роботи скорочує продуктивність на 18%, передає Bloomberg.
Зазначається, що під час пандемії 2020-2021 років багато компаній переводили свої офіси або на повністю віддалену, або на гібридну модель роботи. Йшлося навіть про те, що робота з дому може бути ефективнішою, і що за цією моделлю майбутнє.
Водночас пандемія завершилася, почалася криза і компанії почали повертати людей в офіси.
Думку про високу ефективність “дистанційки” порівняно з офісом вже частіше піддають сумніву. Результати дослідження MIT показують, що співробітники, яких вибірково обрали працювати повністю з дому, справляються на 18% менш ефективно, аніж їхні колеги в офісі.
У дослідженні взяли участь щойно найняті спеціалісти в індійській компанії. Автори дослідження зазначають, що значне зниження продуктивності було помітне з перших днів роботи з дому. Також офісні працівники вчаться в середньому швидше, ніж ті, хто працюють з дому.
Економіст з WFH Research Хосе Марія Барреро наголошує, що це дослідження точно відповідає результатам інших: повністю віддалена робота – менш ефективна, ніж робота з офісу або гібридна модель, коли людина частину робочого дня працює з дому, а інколи їздить до офісу.
Фото: Pixabay