Плюс ще один вихідний: У Великій Британії пропонують новий варіант робочого тижня

Світові компанії активніше шукають альтернативу традиційному 5-денному робочому тижню, щоб допомогти працівникам та працівницям віднайти баланс між роботою та особистим життям.

Останніми роками частіше лунають заклики щодо впровадження “чотириденки”, утім не всі роботодавці готові піти на такий крок. Проте, як пише Business Insider, у Великій Британії вигадали ще один альтернативний варіант.

Він полягає в тому, що персонал отримуватиме додатковий вихідний раз на два тижні, працюючи фактично по 4-5 днів. Тобто перший тиждень – 5 днів, другий – 4 дні. При цьому кількість вихідних за цей час дорівнюватиме 5.

Рекрутингова агенція Hays у травні цього року провела опитування серед 3 483 британських роботодавців та 5 370 працівників і працівниць. Більшість із них позитивно оцінили модель подвійного робочого тижня.

Зокрема, 68% респондентів та респонденток заявили, що готові перейти до іншої організації, яка запропонує дев’ять робочих днів замість 10. Майже 28% опитаних роботодавців уже запровадили або планують запровадити альтернативний робочий тиждень.

За словами експертів Hays, “дев’ятиденний двотижневик” вимагає менших структурних змін, тому може з легкістю замінити “п’яти-” або “чотириденку”.

Інтерес до чотириденного робочого тижня досяг піку на тлі пандемії COVID-19, адже вона загострила попит на гнучкість та баланс між роботою та особистим життям.

У 2022 році 61 компанія у Великій Британії взяла участь у тестуванні робочої “чотириденки”, і всі, крім п’яти, зрештою заявили, що планують зберегти її.

Серед залучених в експерименті співробітників та співробітниць було зафіксовано менше звільнень та “лікарняних”.

Фото: Pixabay

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: