Не менше 40% – жінки. Іспанський уряд готує квоти для рад директорів компаній

Уряд Іспанії анонсував проєкт закону, який передбачає збільшення частки жінок у бізнесі та політиці вже до 2024 року.

Закон, зокрема, спрямований на те, щоб ради директорів компаній включали щонайменше 40% жінок, і щоб вони забезпечували аналогічний рівень паритету у вищому керівництві компаній.

До того ж, документ передбачає 40%-квоту для Кабінету міністрів країни та зобов’язує, щоб у всіх політичних виборчих списках зберігався гендерний паритет.

“Нам потрібно використовувати 100% жіночого таланту в нашій країні, щоб підвищити продуктивність компаній і мати сильніше та стійкіше зростання в майбутньому», – цитує Reuters міністерку економіки Іспанії Надю Кальвіньйо.

За її словами, проєкт закону розіб’є “скляну стелю” у державному та приватному секторах і закріпить Іспанію як лідерку з точки зору гендерної рівності.

Відповідно до закону, усі компанії, акції яких котируються на біржі, будуть зобов’язані “привести до ладу” свої керівні склади до 1 липня 2024 року.

Компанії, які не зареєстровані на біржі, мають понад 250 співробітниць та співробітників, а також річний дохід у більш ніж 50 млн євро, матимуть час до кінця червня 2026 року.

Провідна бізнес-асоціація Іспанії CEOE поки відмовилася коментувати ініціативу.

Згідно зі звітом бізнес-школи IESE та комунікаційної компанії Atrevia, частка жінок у радах директорів держкомпаній Іспанії у 2022 році зросла до 32,37%.

Водночас звіт McKinsey&Company свідчить, що представництво жінок у топменеджменті компаній становить лише 9% жінок, а радах директорів – 28%.

При цьому експерти погоджуються, що більша гендерна різноманітність в керівництві компаній допоможе підвищити їхні доходи на 25%.

А що в Україні

А от в Україні ситуація із жінками на чолі компаній не така позитивна. Рік у рік кількість жінок-директорів середнього та великого бізнесу зменшується.

За даними платформи для роботи з відкритими даними “Опендатабот”, у 2021 році лише 35% бізнесів очолювали жінки. Рік повномасштабної війни скоротив їх кількість до 29%. Загалом торік було відкрито 9 405 компаній під керівництвом жінок.

Утім, статистика свідчить, що в 2023 році намітилася тенденція на зростання. Від початку року було відкрито 3 849 бізнесів, а жінки очолюють 30% нових компаній.

Водночас протилежна ситуація спостерігається у малому бізнесі. Цьогоріч 51% нових фізосіб-підприємців відкрили жінки – 18 776 із загальної кількості у 36 892.

Загалом у 2022 році жінки зареєстрували понад 93 тис. ФОПів – це 48% від загальної кількості нових малих бізнесів.

Третина нових бізнесів, зареєстрованих жінками, займаються роздрібною торгівлею – їх майже вдвічі більше, аніж чоловіків у цій категорії. Ще 10 658 підприємиць розпочали власну справу в сфері ІТ, але це лише 34% від загальної кількості ФОПів за цією категорією.

Натомість минулоріч жінки “перегнали” чоловіків у сфері надання інших індивідуальних послуг (85% нових справ – жінки), у виробництві одягу, освіті та HR (75%), соцдопомозі (74%) та охороні здоров’я (72%).

Фото: LinkedIn Sales Solutions on Unsplash

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: