Наймати жінок, ветеранів та старших кандидатів: як роботодавці можуть побороти дефіцит кадрів

Як свідчать результати дослідження порталу Work.ua, у квітні цього року роботи в Україні було вп’ятеро більше, ніж у 2022 році.

Так, минулого місяця було зафіксовано 82 467 вакансій, що майже дорівнює показникам 2021 довоєнного року. Для порівняння: у квітні 2022 року було лише 16 046 вакансій.

Найбільший приріст пропозицій у квітні демонстрували переважно прифронтові регіони: Харківська (+26% – 2 795 вакансій), Сумська (+17% – 735 вакансій), Чернігівська (+16% – 883 вакансії), Херсонська (+14% – 136 вакансій), Запорізька (+14% – 1 415 вакансій) та Київська області (+13% – 25 717 вакансій).

Експерти наголошують, що ринок праці стрімко відновлюється, а це створює нові виклики для роботодавців, головний з яких – дефіцит кваліфікованих кадрів.

Для цього вони пропонують кілька можливих рішень:

  • переглянути політику найму та зосередитися на підборі молодих фахівців і фахівчинь, а також на професіоналів і професіоналок старшого віку;
  • переглянути ставлення до професій, які вважались суто чоловічими, та наймати на них жінок. Адже професіоналізм не має гендеру, віку та будь-яких інших обмежень;
  • впроваджувати програми підвищення кваліфікації для наявних кадрів;
  • започатковувати програми працевлаштування для ветеранів, ветеранок та внутрішньо переміщених осіб;
  • створювати привабливі умови для повернення українців із-за кордону, а також залучати працівників і працівниць з інших країн.

До того ж, як стверджують аналітики, дослідження показує суттєве зниження конкуренції серед шукачів роботи. Рівень конкуренції у квітні був навіть нижче за рівень 2021 року і практично досягнув довоєнного рівня. Тобто часи, коли на одну вакансію надходило сотні відгуків, уже в минулому.

Тому роботодавцям варто суттєво переглянути підхід до найму. Зазначається, що просто публікувати вакансії вже не достатньо.

Насамперед потрібно подбати про бренд роботодавця, що ставатиме дедалі важливішим у залученні талантів у компанію. Також використовувати всі можливі інструменти пошуку, активно пропонувати вакансії кандидатам та кандидаткам, працювати з базами пошукачів.

Фото: Pixabay

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: