Мінекономіки закликає роботодавців створювати програми для інтеграції ветеранів та ветеранок у ринок праці

Міністерство економіки підготувало варіанти інтеграції ветеранок та ветеранів, а також людей з інвалідністю, отриманою внаслідок війни, у ринок праці.

Зокрема, представники міністерства обговорили ефективність цих варіантів із роботодавцями. В обговоренні взяли участь майже сто представників великого бізнесу.

За словами заступниці Мінекономіки Тетяни Бережної, один з пріоритетів відомства – забезпечити інтеграцію учасниць та учасників бойових дій, ветеранок та ветеранів у ринок праці та підприємництво.

“Після закінчення війни близько мільйона наших військових повернуться до цивільного життя, і ми вже зараз готуємо програми для їхнього працевлаштування та забезпечення економічної свободи”, – зазначила вона під час онлайнової зустрічі з підприємцями.

Як пояснила урядовиця, на сьогодні Мінекономіки працює у трьох напрямках – розвиток ветеранського підприємництва, сприяння працевлаштуванню найманим працівникам та працівницям, а також запуск програм перенавчання, щоб колишні військові могли отримати нові спеціальності, більш затребувані на ринку праці.

“Для нас важливо почути думку роботодавців щодо цих програм, та інших, які стимулюватимуть їх брати на роботу наших захисниць та захисників”, – зазначила Бережна.

За її словами, наразі вже працює низка активних програм зайнятості, і Міністерство економіки розглядає можливості масштабування діючих програм, зокрема щодо збільшення компенсації роботодавцям частини ЄСВ та витрат на оплату праці за працевлаштування ветеранок, ветеранів та людей з інвалідністю.

Також обговорюється можливість надання роботодавцю компенсації витрат на облаштування робочого місця для людини з інвалідністю.

Зі свого боку роботодавці під час зустрічі акцентували на необхідності посилення програм з перенавчання, зважаючи на нестачу кваліфікованих кадрів, яка відчувається на ринку праці вже зараз.

Також представники великого бізнесу висловили підтримку щодо розширення програм компенсації за працевлаштування учасників та учасниць бойових дій.

Участь в онлайн-зустрічі взяли представники Американської торговельної палати, Асоціації “Укрлегпром”, Спілки українських підприємців, Асоціації рітейлерів України, “Укрзалізниці”, “Метінвесту”, “Полтавського ГЗК”, “Фармаку”, “Вінницяобленерго”, “Рівнеазоту” та інші.

Державні гранти для ветеранок та ветеранів

Раніше у Мінекономіки повідомляли, що у квітні 2023 року запустять грантові програми для ветеранок та ветеранів за двома напрямками.

Зокрема, ті, хто захоче стати підприємцями та підприємицями або розвивати власний бізнес, яким вони займалися до війни, зможуть отримати грант: на власну справу для другого з подружжя до 500 тис. грн, а також до 1 млн грн, якщо бізнесом займається група ветеранів та ветеранок.

За оцінками міністерства, цією програмою зацікавляться близько 170 тис. ветеранок та ветеранів.

Також вони зможуть отримати нову, більш затребувану спеціальність, пройти перенавчання коштом держави або отримати на це грант. Зокрема, у квітні стартує програма “Старт в ІТ”. Вона дає можливість отримати грант до 30 тис. грн на навчання в ІТ-сфері.

Крім того, серед інших варіантів у межах програми сприяння працевлаштуванню ветеранів та ветеранок уряд розглядає спрощення доступу до ринку охоронної діяльності, що дасть змогу колишнім військовим реалізовуватися в цій сфері.

Фото: Нововолинська міська рада

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: