Країни “Великої сімки” вирішили скоротити розрив у доходах між чоловіками та жінками

Міністри та міністерки з питань гендерної рівності країн “Великої сімки” на зустрічі у Японії зобов’язалися вжити заходів щодо усунення гендерних економічних розривів шляхом розширення прав та можливостей жінок.

Як повідомляє Kyodo, про це йдеться у заяві міністрів з питань гендерної рівності країн G7 за результатами їхньої червневої зустрічі у Нікко (Японія).

У заяві посадовці та посадовиці назвали неоплачуваний догляд та роботу по дому, яку непропорційно покладають на жінок, основними перешкодами для “розширення економічних прав та можливостей жінок, оскільки це обмежує їхню здатність працювати повний робочий день або обіймати керівні посади”.

Вони переконані, що технології та гнучкий графік роботи можуть бути використані як засіб для мінімізації дисбалансу доходів чоловіків та жінок.

“Повна, рівноправна та значуща участь жінок в ухваленні рішень на всіх рівнях є питанням прав людини, а також приносить користь усім, сприяючи покращенню економічних, соціальних та політичних результатів”, – наголошується у документі.

Серед іншого, міністри та міністерки з Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, США та Європейського союзу назвали пандемію “серйозною перешкодою” на шляху до створення суспільства гендерної рівності.

Цікаво, що ця зустріч, на якій також були присутні члени міжнародних громадських груп, проходила під головуванням японського міністра з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок Масанобу Огура. Раніше Японію критикували за відставання у досягненні рівності прав жінок та чоловіків серед інших держав G7.

Зокрема, опитування Всесвітнього економічного форуму свідчить, що гендерний розрив Японії в рейтингу за 2023 рік досяг рекордного мінімуму, і країна посіла 125 місце зі 146 країн. Її позиція була найнижчою серед країн “Великої сімки”, Східної Азії та Тихоокеанського регіону.

У червні цього року Японія вперше взяла участь у зустрічі щодо гендерних питань на рівні G7.

До того ж нещодавно в Японії зобов’язали компанії, чиї акції котуються на Токійській біржі, досягти 30%-частки жінок у складі правління до 2030 року.

Фото: Getty Images

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: