Зарплата мобілізованим та курси для молоді: як ІТ-компанія SoftServe допомагає в умовах війни

Українська ІТ-компанія SoftServe працює на ринку уже 30 років. За цей час вітчизняна ІТ-галузь пережила багато трансформацій і викликів, більшість із них припадає на останні роки, особливо в контексті воєнних умов.

Директор центру розробки рівненського підрозділу компанії Сергій Сидорчик розповів виданню “РадіоТрек”, як SoftServe допомагає своїм співробітницям та співробітникам, військовим на фронті та цивільним у тилу долати труднощі в умовах війни.

Фонд допомоги

Як уточнює Сидорчик, SoftServe допомагав українцям та українкам ще до початку повномасштабної війни. У 2014 році компанія заснувала власний корпоративний благодійний фонд “Відкриті Очі”, через який допомагала не тільки військовим, а й реалізовувала ініціативи у галузі освіти, охорони здоров’я та екології.

Утім, із лютого 2022 року фонд сфокусувався на підтримці країни. Зокрема, відтоді волонтери зібрали й доставили понад 500 тонн гуманітарної допомоги з понад 11 країн світу. Також були закуплені карети швидкої допомоги, евакуаційні автомобілі, медикаменти. До того ж 5 800 одиниць ІТ-обладнання віддали на допомогу громадських, урядових організацій та військових.

Наразі Фонд створює й освітні програми, зокрема проєкт “ПоколінняТех” для дітей військових і тих, хто був змушений покинути свій дім через війну. Спільно з локальними громадськими організаціями та благодійними фондами, триває навчання старшокласників та старшокласниць мові програмування Python, WebUI розробці, а також основам кібербезпеки.

Підтримка співробітників та співробітниць, які пішли на фронт

Загалом понад 250 працівників та працівниць SoftServe наразі служать у війську. Компанія зберігає за колегами робочі місця та виплачує базову зарплату.

Водночас компанія працює над внутрішньою програмою, яка має допомогти ветеранам та ветеранкам повернутися до цивільного життя та роботи, надати їм емоційну підтримку та надолужити “призабуті” навички чи опанувати нові.

Освітні програми для молоді

Навіть попри війну в країні, SoftServe продовжує активну взаємодію із закладами освіти. Компанія співпрацює як зі студентством, так і з викладацьким колективом вишів.

Зокрема SoftServe долучається до обговорення освітніх програм та вносить свої рекомендації. До того ж ІТ-компанія проводить безліч навчань практичного спрямування для викладачів та викладачок, зокрема курси за напрямком .Net.

Крім взаємодії з університетами, є SoftServe Academy. У Рівному вона працює з 2013 року. За цей час із неї випустилося понад 600 спеціалістів та спеціалісток, і більше, ніж половина були працевлаштовані в компанії. І це не лише студенти чи студентки, але й люди, які змінювали свою професію.

Фото: SoftServe

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: