Евакуація, психологічна підтримка та без звільнень: як Shell турбується про свій колектив в умовах війни

Як і більшість компаній в Україні, у 2022 році нафтогазовий гігант Shell зіткнувся із великими викликами. Минулий воєнний рік змінив як особисті, так і робочі пріоритети компанії. Водночас, як розповіла директорка департаменту управління персоналом Shell Олександра Комар виданню Budni.ua, турбота про колектив залишилася найголовнішим пріоритетом компанії.

Так, із 24 лютого 2022 року керівництво вирішило не скорочувати штат, і наразі збережені всі 100% робочих місць.

Окрім того, компанія допомагала своїм співробітникам та співробітницям евакуйовуватися та переїжджати в безпечніші регіони України та за кордон, виплачуючи при цьому матеріальну допомогу.

Не останню роль у цьому зіграла глобальна підтримка групи компаній Shell. Із самого початку повномасштабного вторгнення процес підтримки допомагали координувати 84 волонтери з восьми країн світу. Польська команда Shell зустрічала й приймала у себе українських колег.

Наразі ж головна компанія продовжує надавати підтримку з підготовки персональних податкових декларацій у тих чи інших країнах.

У період блекаутів український підрозділ Shell організував на базі своїх станцій АЗС пункти незламності як для клієнтів, так і для співробітників і співробітниць компанії, обладнавши їх дизельними генераторами.

Водночас компанія забезпечила повноцінне функціонування офісу з постійним електроживленням і надійним укриттям на випадок ракетної загрози. Але працівники та працівниці можуть самостійно вирішувати звідки їм працювати – в офісі чи з дому. Здебільшого співробітники та співробітниці приїжджають в офіс тільки для вирішення нагальних питань, які вимагають особистої присутності.

Для безперебійної роботи з дому компанія забезпечила колектив додатковими інструментами – зарядними пристроями та станціями. Така ергономічна підтримка для облаштування “домашніх офісів” продовжується і для нових співробітників та співробітниць компанії.

Крім того, Shell працює над покращенням ціннісної пропозиції компанії та розширенням можливостей для своєї команди. Зокрема:

• покращили програми страхування на 2023 рік;
• відновлюють основні напрями навчання;
• розширюють програму наставництва, не тільки залучаючи наставників з інших країн, а й самостійно стаючи менторами для колег з інших країн.

У процесі роботи – наступний етап програми ментального здоров’я, з огляду на потреби працівників та працівниць через рік після початку повномасштабної війни.

Для цього компанія провела опитування серед колективу, що допомогло проаналізувати та вивчити нагальні потреби. За результатами анкетування була створена нова програма підтримки ментального здоров’я команди.

Напрями цієї програми різні:

• особисте зростання під час кризи та вплив на ментальне здоров’я;
• пошуки “нового себе” і нових сенсів;
• вигорання під час війни;
• як працювати з горем втрати;
• як змінюються особисті стосунки під час війни;
• як підтримувати своїх дітей тощо.

Водночас у компанії продовжує працювати індивідуальна психологічна підтримка.

Актуальною для Shell залишається й тема різноманіття та інклюзивності. Зокрема, у компанії зберігається гендерний баланс за всіма параметрами. Наприклад, керівний склад Shell Україна має баланс 50:50 чоловіків і жінок. Тут кожний співробітник та співробітниця має рівні можливості.

Утім, питання різноманіття та інклюзії набагато ширше. Найактуальнішими пріоритетами для компанії на цей рік є майбутня інтеграція працівників та працівниць після демобілізації, а також створення інклюзивного середовища для підбору й працевлаштування кандидатів та кандидаток з досвідом участі в бойових діях.

Фото: Shell Україна

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: