Дитячі центри, психологічна підтримка та реінтеграція ветеранів: як МХП допомагає колективу в умовах війни

Many Happy People – саме так розшифровують абревіатуру назви аграрної компанії МХП (MHP) у середині колективу. Як наголосив заступник голови правління МХП Андрій Булах, компанії важливо розвивати та підтримувати колег – допомагати реалізовувати потенціал, пропонувати навчання та дбати про їхнє здоров’я.

Водночас із початком повномасштабної війни компанія масштабувала допомогу своїм співробітникам та співробітницям, пише Forbes. Зокрема, була проведена евакуація, створили дитячі центри в офісах, почали розвивати програми реінтеграції ветеранів і ветеранок, а також зосередилися на психологічній підтримці команди.

Психологічна допомога

МХП розвиває напрям корпоративних психологів ще з 2019 року. У компанії впроваджують практику як індивідуального, так і групового консультування та різні ініціативи для підтримки ментального здоров’я персоналу.

Загалом у компанії працює команда з 11 корпоративних психологів та психологинь.

Також одним із проєктів у напрямі турботи про співробітників та співробітниць є внутрішня Школа життєстійкості. Вона створена для підтримки колективу, підвищення рівня стресостійкості та якості життя.

Водночас в МХП регулярно проводять групові заняття, воркшопи, психологічні майстерні й навіть бізнес-ігри з фокусом на розвиток ключових навичок.

Окремим питанням для підтримки команди стало відкриття центрів для дітей у центральному офісі та регіональних підприємствах. Дитячий центр головного офісу функціонує досі, там також працюють психологи та психологині.

Реінтеграція ветеранів та ветеранок

Для кожного військовослужбовця та кожної військовослужбовиці, що повертається з фронту, компанія розроблятиме власну програму реінтеграції. У МХП розраховують, що вона діятиме від 6 місяців до 1,5 року, залежно від потреби кожної людини.

Окремо компанія працює з членами громад. Зокрема, наразі реалізується проєкт «Варто РОБИти своє» у кооперації з Українським ветеранським фондом при Міністерстві у справах ветеранів, щоб стимулювати розвиток ветеранського малого та середнього бізнесу. У межах програми ветерани, ветеранки та їхні родини можуть отримати гранти на розвиток власного бізнесу.

Чотири етапи реінтеграції захисників та захисниць

Перший – юридичний. Компанія допомагає юридичною підтримкою та консультаціями щодо отримання документів ветерана чи ветеранки, пільг та трудових гарантій.

Другий – фізична та психологічна реабілітація. У МХП з’ясовують, як себе почуває працівник чи працівниця, чи можуть вони одразу продовжувати працювати, зважаючи на стан здоров’я. Також компанія планує відправляти ветеранів і ветеранок у реабілітаційні центри та санаторії.
Крім того, компанія пропонуватиме військовим зустрічі з психологами, які пройшли спеціальну підготовку. Окрему роботу психологи проводитимуть із сім’ями та колективом – керівниками та командами, куди повертаються ветерани та ветеранки.

Третій – якщо через стан здоров’я людина більше не зможе виконувати попередні обов’язки, компанія допомагатиме їй знайти себе в іншій сфері в компанії.

Четвертий – допомога ветеранам та ветеранкам у розвитку соціальних зв’язків і громадського впливу.

Міфи про “чоловічі” та “жіночі” професії

У компанії сприяють подоланню стереотипів, що жінка не може бути успішною у так званих “чоловічих професіях”.

Як приклад, у МХП наводять Вінницьку птахофабрику, де за ініціативи співробітниць стартував проєкт, у межах якого жінки ставали водійками навантажувача – спеціальності, яка завжди сприймалася як чоловіча.

За результатами реалізації проєкту у минулому році 65 жінок пройшли навчання та здобули кваліфікацію “водій навантажувача”. Керівництво птахофабрики визнає, що залучення жінок на цю посаду дало змогу підвищити якість робіт і покращило дотримання вимог охорони праці.

Зазначається, що цей досвід надихнув колег, і вони звернулися з ініціативою провести для них навчання на посади “оператор виробничої дільниці” та “тракторист”, де раніше працювали тільки чоловіки.

Фото: пресслужба МХП

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: