Гендерний розрив вдасться подолати через близько 130 років, – звіт Всесвітнього економічного форуму

За даними Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), гендерної рівності у світі вдасться досягти лише через 131 рік.

Про це свідчать цифри щорічного звіту ВЕФ Global Gender Gap Report 2023 про подолання глобального гендерного розриву, пише Business Insider.

У звіті оцінили країни щодо того, наскільки добре вони розподіляють свої ресурси серед чоловіків і жінок незалежно від загального рівня цих ресурсів і можливостей.

Експерти щороку оцінюють поточний стан і розвиток гендерного паритету за чотирма ключовими параметрами: економічна участь і можливості, рівень освіти, здоров’я та виживання, а також розширення політичних прав.

У звіті проаналізували 146 країн. Так, станом на 2023 рік гендерний розрив у світі подолано на 68,4%. Це на 0,3% більше, ніж минулого року (68,1%), що свідчить про певний прогрес.

Водночас за такої швидкості для повного скорочення гендерного розриву знадобиться ще 131 рік. Повний паритет між чоловіками й жінками у світі буде досягнуто лише у 2154 році – за умови, що гендерна різниця нівелюватиметься з однаковою швидкістю щороку.

Жодна країна ще не досягла повної гендерної рівності. Утім, Ісландія посідає перше місце у звіті ВЕФ 14-й рік поспіль. Це єдина країна, яка подолала гендерний розрив на більш ніж 90%. За нею у п’ятірку лідерів увійшли Норвегія, Фінляндія, Швеція та Нова Зеландія, які перетнули позначку у 80%.

Україна посіла в глобальному рейтингу 66-те місце, що на 15 позицій вище, ніж торік.

Глобальний ринок праці

За даними звіту, стан гендерного паритету на ринку праці досі є серйозним викликом. За минулий рік він трохи зріс – з 63% до 64%. Однак цей показник залишається другим найнижчим із часу першого випуску звіту в 2006 році і значно нижчим ніж найвищий показник – 69% у 2009 році.

Ситуація погіршується ще через те, що рівень безробіття серед жінок продовжує перевищувати рівень безробіття серед чоловіків: 4,5% проти 4,3%.

До того ж на ринку праці фіксують дисбаланс представленості жінок та чоловіків у різних галузях.

За даними LinkedIn, які охоплюють 163 країни, у поточному році жінки становлять 41,9% робочої сили. Водночас їхня представленість у вищому керівництві становить лише 32,2%. Упродовж останніх восьми років частка жінок на керівних посадах стабільно зростала на 1% за рік. Але ця тенденція протилежно розвернулася, починаючи з 2022 року. І тепер показники повернулися до рівня 2021 року.

Фото: Pixabay

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: