Гендерна рівність, декрети для татів та інклюзивність. Корпоративна соціальна відповідальність компанії Ferrexpo

Залізорудна компанія Ferrexpo почала реалізовувати 360-градусну DEI (diversity, equity, inclusion) стратегію, принципи інклюзивності, різноманіття та гендерної рівності ще з 2020 року, пише telegraf.in.ua.

Зокрема, компанія провела гендерний аудит внутрішніх політик на відповідність принципам гендерної рівності, недискримінації та виявлення можливих невідповідностей.

За його результатами, Ferrexpo є одним із лідерів галузі за відсотком жінок, працевлаштованих на підприємстві. 30% персоналу компанії складають жінки.

Водночас серед менеджменту цей показник менший. Щоб покращити його, компанія визначила однією зі своїх цілей до 2030 року мати 25% жінок на керівних посадах.

Крім того, у Ferrexpo запустили програму декрету для чоловіків. Якщо сімейна пара працює на підприємстві, і заробітна плата чоловіка вища, за участі у програмі дружина отримуватиме компенсацію у зарплаті, доки чоловік перебуває у декреті. Також у компанії діє чоловічий клуб, передбачена допомога дитячого психолога та педагогів. У такий спосіб компанія хотіла вирішити два питання: дати можливість жінці вийти на роботу без тривалої перерви у кар’єрі, а чоловікам – можливість відчути щастя батьківства повною мірою.

Наразі у Ferrexpo близько 100 жінок працюють на так званих “нежіночих” професіях (тих, що раніше були заборонені законодавством для працевлаштування жінками). Зокрема, на підприємстві є електрогазозварювальниці, водійки великовантажних автомобілів, машиністки млинів.

Чого досягнула компанія за два роки

Зокрема, Ferrexpo підписало “Декларацію задля досягнення гендерної рівності та запобігання домашньому насильству», ініційовану Фондом ООН у галузі народонаселення та Центром “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності”.

Також у компанії створили позицію Амбасадора з гендерної рівності, розробили та впровадили гендерні KPI.

Понад 100 дівчат-підлітків пройшли навчання у межах програми STEM Streamers, спрямованої на поширення обізнаності про STEM-професії.

До того ж було проведено D&I дослідження рівня інклюзивності у компанії. За його результатами, компанія отримала 68,6 бала зі 100, що відповідає “задовільному” рівню.

Крім того, Ferrexpo заснувало школу жіночого лідерства Fe_Munity. Це освітня платформа для жінок-лідерок, спрямована на отримання необхідних знань та компетенцій для подальшого професійного росту. Також є спільнота випускниць Fe_Munity Alumna, яким у подальшому надається менторська підтримка.

Водночас компанія створила школу Ferrexpo Inclusion School. У ній пройшли навчання 100 керівників та керівниць, де вони ознайомились з принципами інклюзивності, гендерної рівності та недискримінації. Загалом за рік відповідне навчання пройшли понад 260 співробітників та співробітниць.

Також 231 чоловік-працівник компанії прийняв HeForShe-зобов’язання. Це дозволило Ferrexpo потрапити до “Книги рекордів України” у номінації “Найбільша кількість співробітників компанії, що підписали декларацію гендерної рівності”.

Уже у 2021 році Ferrexpo перемогла у премії HR Pro Awards 2021 у номінації “Різноманітність та інклюзивність”, очолила рейтинг компаній, дружніх до родин серед підприємств гірничо-металургійної галузі та увійшла до топ-10 роботодавців в Україні згідно з Українським індексом корпоративної рівності.

Так, кількість керівниць в Грейді 10+ (менеджерський склад) зросла на 20%.

Які програми були започатковані під час повномасштабної війни

У 2022 році Ferrexpo організувала програму підтримки жінок, які постраждали від повномасштабної війни. Понад 170 українок у межах двох навчальних програм FEMUNITY отримали підтримку та знання від 25 спікерок, менторство від 50 фахівчинь та професійний самоаудит.

Навчання тривало чотири місяці. Під час лекцій були охоплені теми актуалізації амбіцій та пошуку себе, жінки намагалися розробити стратегії розвитку проєктів. Також увагу приділяли питанням керування змінами, часом та проєктами; самопрезентації та вирішення конфліктів; управління ризиками та багато інших.

Водночас компанія долучилась до грантової підтримки програми “Прогресія”, що була організована ГО “Післязавтра”, за технічної підтримки UN Women Ukraine та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) та Biasless, виділивши 500 тис. грн на підтримку 5 найкращих проєктів учасниць. Загалом у програмі взяло участь 100 жінок.

Також понад 2 млн грн було спрямовано на допомогу Фонду “Маша” Маші Єфросиніної, який у Карпатах організовує реабілітацію жінок із зон бойових дій та їхніх дітей, що постраждали від війни.

Наразі у Ferrexpo зосередили увагу на розробці програм поширення знань про гендерну рівність та сексуальну освіту серед підлітків.

Фото: Ferrexpo

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: