В Україні все більше жінок шукає роботу в ІТ-сфері

В українській IT-сфері збільшується частка жінок. За даними дослідження DOU, серед новачків, які впродовж року прийшли в ІТ або які взагалі шукали першу роботу в галузі, майже 40% – жінки.

Водночас збільшується частка жінок серед технічних фахівців: з-поміж розробників з досвідом до року – 23% жінок проти 9% серед більш досвідчених колег.

Медіанний вік фахівчинь, які торік знайшли першу роботу в індустрії, становить 25 років. Ті, хто сьогодні шукає першу ІТ-роботу, дещо старші – їхній медіанний вік 28 років.

Водночас, за даними дослідження Djinni, жінки продовжують указувати в своїх резюме зарплати на 10-30% менші, ніж чоловіки. Найпомітніша тенденція – серед менеджерок та менеджерів. У середньому, на позиції senior project manager чоловіки заробляють $4 тисячі, тоді як жінки – $3 тисячі.

Із 6 тисяч проаналізованих наймів за останні пів року (станом на кінець лютого 2023 року) лише 27% вакансій закрили жінки.

Попри, здавалося б, не дуже позитивні цифри, за останні 10 років частка жінок в українському IT зросла в понад тричі. Якщо у 2012 році у вітчизняному IT-секторі було 92% чоловіків і лише 8% жінок, то у 2022 році кількість жінок зросла до 30,8%, порахували в Speka.media.

До того ж майже третина фізосіб-підприємців у галузі – жінки (78,6 тисячі). При цьому, жінки керують майже чвертю компаній в українському ІТ. Станом на початок 2023 року з 18,8 тис. зареєстрованих компаній 23,9% мають на чолі директорок.

Як свідчить статистика, найбільш гендерно збалансованим напрямом є сфера так званого “навколо IT”, зокрема e-commerce. У цьому секторі працюють 47,6% жінок та 52,4% чоловіків.

Також чимало жінок-ФОП працюють консультантками з питань інформатизації – 35,7% із загальної кількості.

Фото: Pixabay

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: