Безбар’єрний бізнес. Як компанії стати доступною для всіх

Що означає безбар’єрність для бізнесу? Це коли компанія є відкритою для літніх людей, людей з інвалідністю, батьків малолітніх дітей чи молоді без досвіду роботи під час пошуку співробітниць та співробітників, а також їхньої адаптації та навчанні в колективі.

Як пояснюють на порталі “Бізнес без бар’єрів”, також такі компанії враховують особливості згаданих груп людей при розробці продуктів та послуг. І не забувають про них під час проєктування офісів та просторів для взаємодії з клієнтами та клієнтками.

Крім того безбар’єрний бізнес проводить ефективні комунікації з постачальниками про необхідність впровадження цінностей безбар’єрності, та ділиться з клієнтами, колективом та громадськістю про реалізацію відповідних заходів.

Що потрібно для впровадження безбар’єрності в компанії

1. Призначити виконавчого лідера з безбар’єрності

Це необхідно для того, щоб координувати всі дії з одного центру, створити команду та залучити ресурси.

2. Перевірити всі процеси та простори

Важливо почути своїх співробітниць та співробітників, а також клієнток та клієнтів. Не варто боятися вкладати гроші в прозорий аудит, щоб побачити все очима колективу та клієнтів – навіть, якщо результати не сподобаються. У такий спосіб можна одразу визначити, з чого починати зміни.

3. Визначити будь-які перешкоди для колег і клієнтів

Виявляти бар’єри, які заважають приймати на роботу чи обслуговувати людей із певних соціальних груп.

4. Подивитися, як це роблять інші компанії, а також співпрацювати з громадськими організаціями

Вивчати досвід бізнесів, які вже досягли успіхів у реалізації безбар’єрних заходів. Також можна залучати до співпраці громадські організації, експертів та експерток, які добре розуміють потреби літніх людей, людей з інвалідністю, батьків маленьких дітей та молоді.

5. Переглянути внутрішні та зовнішні комунікації

Визначити, як можна було б взаємодіяти, зацікавити та говорити з ширшим спектром людей, включаючи згадані групи людей.

Що пропонує держава для безбар’єрності бізнесу

Цього року уряд планує спрямувати 3,6 млрд грн для сприяння безбар’єрності на ринку праці та забезпечення роботою українок й українців із вразливих верств населення. Понад 500 млн грн піде навчання і перенавчання.

За даними Міністерства економіки, наразі в Україні налічується 2,8 млн безробітних, з іншого боку – у кожної компанії сьогодні відчувається нестача кадрів з необхідною кваліфікацією.

“Наше завдання – подолати бар’єри, як кваліфікаційні, так і фізичні, щоб адаптувати до роботи всіх, хто хоче і може працювати. Держава пропонує програми заохочення роботодавців до працевлаштування. Важливо, щоб ми здійснювали правильні тактичні кроки задля того, щоб бізнес працював і люди мали доступ до ринку праці”, – зауважила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Зокрема, уряд передбачає збільшити компенсацію роботодавцю за працевлаштування людини з інвалідністю від однієї до двох мінімальних зарплат плюс Єдиний соціальний внесок – від 10 895 до 14 527 грн. Водночас збільшується термін виплати компенсації до 1 року.

Також влада хоче збільшити розмір компенсації роботодавцям за працевлаштування кожного учасника чи учасниці бойових дій до двох мінімальних зарплат плюс ЄСВ протягом року – до 16 348 грн.

До того ж держава планує покривати витрати роботодавців на обладнання робочих місць для людей з інвалідністю та облаштування безбар’єрного робочого простору.

Фото: ДМС

Слідкуйте за нашими соціальними мережами

Веб-сайт створено за підтримки: